Mesterházy: Még ma lezárjuk a Simon-ügyet
A szocialista párt elnöke Washingtonból hazaérkezve, a Liszt Ferenc-reptéren mondta. A baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje szerint az MSZP-nek biztosan nincs köze az eltitkolt 250 millió forinthoz. „Ma mindenféleképp le fogjuk zárni ezt az ügyet, így vagy úgy” – nyilatkozta a Hír TV-nek a Simon-ügyről Mesterházy Attila.
Mesterházy Attila időközben a MSZP-székházba érkezett, ahol rendkívüli elnökségi ülést tartanak - jelentette a Hír TV tudósítója a helyszínről. Az épületben vannak az etikai bizottság tagjai is. Simon Gábor azonban nincs a pártszékházban, úgy tudjuk még nem találkozott a pártelnökkel.
Az MSZP elnökhelyettese ma reggel a Célpont riporterének kérdésére még nem árulta el, hogy lemond-e magától a parlamenti mandátumáról. Azt mondta: csak azután nyilatkozik a kérdésben, hogy egyeztetett Mesterházy Attila pártelnökkel.
Ismert: adócsalás és magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt kezdeményezte tegnap a legfőbb ügyész a szocialista politikus mentelmi jogának felfüggesztését.
Hogy élik túl Gyurcsányék?
Schmuck Andor szerint a Simon Gábor ügy miatt súlyos sebet kapott a magyar demokrácia. A szociáldemokraták elnöke szerint a közéletben kétféle ember van: az egyik az ember, a másik a gazember. Hozzátette: arra is kíváncsi, hogy Mesterházy Attila vissza tudja-e szerezni az Összefogás és ezen belül pártja hitelét, illetve hogy Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc hogyan fog ügyeskedni azért, hogy túléljék a botrányt.
November óta tudnak a százmilliós számláról
A magyar hatóságok tavaly november óta tudnak az MSZP elnökhelyettesének százmilliós osztrák számlájáról, a jelzést Ausztriától kapták. A legfőbb ügyész Simon Gábor mentelmi jogának felfüggesztését kérte a parlamenttől.
A politikusnak 50 millió forint adót kellett volna befizetnie az összeg után. A Simon-vagyon miatt a fővárosi főügyész elrendelte egy lezárt nyomozás felülvizsgálatát. A büntetőeljárás a főváros 18. kerületének korábbi kötvénykibocsátása miatt indult. A tranzakció 60 millió forintjába került a pestszentlőrinci önkormányzatnak. Bővebben >>>
Nem lehet a közélet tagja
Az Együtt–PM-ben eddig nem merült fel, hogy Simon Gábor ügye miatt felbontsák az MSZP-vel kötött választási együttműködést. Bajnai Gordon spekulációnak nevezte, hogy a szocialista párt elnökhelyettesének bécsi számláján az MSZP titkos kampánypénzeit parkoltatták volna. A volt miniszterelnök szerint azonban Simon Gábornak le kell mondania a parlamenti mandátumáról, és távoznia kell a közéletből, ha csak a töredéke is igaz annak, ami eddig kiderült róla.
A hasonló esetek elkerülése érdekében az Együtt–PM egyébként a saját képviselőjelöltjeivel aláíratott egy etikai nyilatkozatot, amely szerint szigorúan betartják a kampányfinanszírozásról szóló jogszabályokat. „Minden egyes képviselőjelöltünkkel aláírattunk egy részletes elvi-etikai-erkölcsi nyilatkozatot, amelyben kimerítően nyilatkoznak mindenféle összeférhetetlenségi kérdésről, messze túlmutatóan arról, amit a parlament elvár a képviselőktől. Minden egyes képviselőjelöltünktől elvárjuk, hogy a korszakváltás elveit betartsa, és azt várjuk a szövetségeseinktől, hogy hasonlóan járjanak el” – közölte Bajnai Gordon, az Együtt–PM Szövetség vezetője.
Van még MSZP-s, aki milliókat parkoltat?
Simon Gábor ügye téma volt a parlamentben is. A Fidesz ügyvezető alelnöke napirend előtt arról beszélt, hogy a szocialistáknak tisztázniuk kell, hogy az MSZP alelnökénél talált százmilliókhoz van-e köze a pártnak. „Simon Gábornak volt-e olyan feladata, hogy kampánytámogatást szerezzen, politikai támogatást gyűjtsön? Ha ilyen feladata volt, ezeket hogyan használták fel? A választóknak joguk van tudni, a szocialisták hogyan finanszírozzák magukat. Van-e más olyan MSZP-s, aki milliókat parkoltat? Ki merik-e jelenteni, hogy ez egyedi eset?” – tette fel a kérdést Kósa Lajos. Bővebben >>>
Forrás: Hír TV