2025. 01. 19. Vasárnap Sára, Márió napja
Jelenleg a TV-ben:

Ottó

Következik:

Vezércikk 06:00

Lelőtt utasszállító: rejtély, miért különítettek el néhány holttestet

,

2014. július 20., vasárnap 13:13, frissítve: hétfő 09:10

Újabb szankciókat vezethet be Oroszország ellen az Európai Unió. Franciaország, Németország és Nagy-Britannia vezetői telefonon egyeztettek vasárnap a maláj gép lelövése után kialakult helyzetről. Abban állapodtak meg, hogy közösen gyakorolnak nyomást Vlagyimir Putyin orosz elnökre, hogy a kelet-ukrajnai szeparatisták engedjék szabadon dolgozni a nemzetközi megfigyelőket, akik a vizsgálatot végzik. A holland kormányfő is együttműködésre szólította fel Vlagyimir Putyint. Ferenc pápa pedig párbeszédet és megbékélést sürgetett Ukrajnában.

A miniszterelnök részvételével tartottak gyászmisét Sydney-ben a maláj repülőgép 27 ausztrál utasának emlékére. A misét celebráló segédpüspök szerint mielőbb meg kell találni a tragédia felelőseit. „Az MH17-es járat lelövése nem egy ártatlan baleset volt, hanem az emberi gonoszság következménye. Nézzék, hogyan mutogatnak most egymásra a felelősök! Ez a stratégiájuk” – mondta Peter Comensoli.

A csütörtökön lelőtt gépen a legtöbb utas, 193 ember holland állampolgárságú volt. A hétvégén az európai országban is templomi megemlékezést tartottak. A holland miniszterelnök szerint Oroszországnak nincs más választása, mint hogy megálljt parancsol a támadással vádolt kelet-ukrajnai lázadóknak. „Az imént az orosz elnökkel beszéltem telefonon. Elmondtam neki, hogy kap egy utolsó esélyt, hogy megmutassa a világnak, segíteni akar. Felelősséget kell vállalnia a felkelőkért és megmutatni Hollandiának és a világnak, hogy azt teszi, amit elvárunk tőle” – hangsúlyozta Mark Rutte holland miniszterelnök.


Az ukrán hírszerzés szerint orosz állampolgárok lőtték ki a maláj repülőgépet – Moszkva ezt cáfolja, és független vizsgálatot követel. Az oroszpárti szakadárok közben továbbra is akadályozzák a nemzetközi megfigyelők munkáját a tragédia helyszínén, de szombaton már a korábbinál szabadabban vizsgálódhattak az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) emberei. „Most először megfigyelhettük, ahogy a holttesteket elszállítják hullazsákokba pakolva. Ezeket a zsákokat a lezárt út két oldalán helyezik el, és néhányat nem zárnak be, kiteszik őket a külső hatásoknak – nem tudjuk, miért. Ma ötven hullazsákot számoltunk össze” – közölte az EBESZ-szóvivő.

Az ukrán vezetés közben a repülőgép lelövése miatt úgy döntött, nemzetközi jogi kereseteket nyújt be, hogy világszerte terrorszervezetekké nyilvánítsák a kelet-ukrajnai szakadárok úgynevezett népköztársaságait.

Újabb nehézfegyvereket kaptak

Az oroszpárti felkelők közben újabb nehézfegyvereket kaptak Moszkvától az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács szerint. A hatóság azt állítja, Oroszország egy nap alatt három rakéta-sorozatvetőt, négy harckocsit, hét páncélozott harcjárművet és több tehergépkocsit, valamint lőszereket juttatott a kelet-ukrajnai Luhanszk megyébe.

Forrás: Hír TV

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!