„A régi tapéta eltávolításával megegyező módszerrel fogjuk eltávolítani a propagandaplakátokat” – gyorstalpalót tartott társainak az Együtt XVI. kerületi önkormányzati képviselője, mielőtt nekiláttak a munkának. A Soros-plakátok eltávolítását a baloldali politikus véleménynyilvánító demonstrációként jelentette be, amit a rendőrség tudomásul vett.
„Nem minősül rongálásnak, nincsen társadalmi veszélyessége, ezt is jelzem. Az én értelmezésem szerint maguknak a plakátoknak van társadalmi veszélyessége. Arra kínosan fogunk figyelni, hogy a plakát keretét ne sértsük meg, tehát, anyagi kárt nem okozunk, nem minősül rongálásnak” – nyilatkozta Vajda Zoltán.
Az önkormányzati képviselő hozzátette, hogyha a plakátok tulajdonosa, magyarán az állam pert indít ellene, vállalja a következményeket. A plakátokat a rendőrök jelenlétében távolították el a kerület három pontjáról.
A résztvevőket az egyenruhások igazoltatták, és feljegyezték az adataikat.
A volt elszámoltatási kormánybiztos, aki jogot végzett, úgy gondolja, hogy Vajda Zoltánék nem úszhatják meg a plakáttépést. „Ezek a cselekmények hivatalból üldözendő bűncselekmények, én úgy gondolom. Tehát, aki ezeket a plakátokat megrongálja, én biztos vagyok benne, hogy tisztában van azokkal a jogkövetkezményekkel, ami a plakátrongáláshoz fűződik” – jelentette ki Budai Gyula.
Soros György portréját a napokban meg is lehetett taposni, de azóta a BKV eltávolította a 49-es villamos padlójára ragasztott politikai hirdetést. A metróaluljárókban azonban lépten-nyomon visszaköszönnek a magyar származású üzletember arcképének felhasználásával készített propagandaanyagok.