2025. 01. 19. Vasárnap Sára, Márió napja
Jelenleg a TV-ben:

Ottó

Következik:

Vezércikk 06:00

Nem vizsgálják külön a beutazási tilalom ügyét

2015. február 26., csütörtök 15:20, frissítve: csütörtök 19:16

Nem vizsgálja külön parlamenti bizottság az amerikai beutazási tilalom ügyét. Az igazságügyi bizottság – az országgyűlési törvényre hivatkozva – csütörtökön nem vette tárgysorozatba ellenzéki képviselők erre vonatkozó kezdeményezését.

2 igen és 6 nem ellenében leszavazta az igazságügyi bizottság a kitiltási ügyet vizsgáló testület felállítását, amit  Fodor Gábor kezdeményezett annak érdekében, hogy kiderüljön, pontosan kiknek a beutazását tiltotta meg az Egyesült Államok. Az igazságügyi bizottság kormánypárti többsége arra hivatkozott, hogy a megfogalmazott kérdések interpellációk, azonnali kérdések során is tisztázhatók. „Az volt az indok, azt mondták a kormánypárti képviselők, egyfelől elment André Goodfriend Magyarországról, ez nyilvánvalóan nem indok, mert ő képvisel egy politikát, az Egyesült Államok politikáját; ha elment, szomorú, majd jön helyette más, és ő fogja képviselni azt a politikát. A másik indok az volt, hogy interpellációkkal, kérdésekkel tisztázható ez az ügy, nem igaz. Az interpelláció mindig a többség véleményét képviseli, ezt tudjuk, a parlamentben, a nyilvánosság meg dönt arról, hogy mit gondol erről. Erre mondtam a veszprémi és az újpesti példát, a nyilvánosság már elmondta, hogy mit gondol ma a Fidesz politikájáról. Az ügy egyáltalán nincs tisztázva” – mondta Fodor Gábor, a Liberálisok országgyűlési képviselője.

Hasonló véleményen van az MSZP is. A párt szóvivője szerint a kitiltási ügy miatt is csökkent a kormánypárt népszerűsége. – Amikor a Fidesz ellenzékben volt, akkor nagyon sok vizsgálóbizottság állt fel és akkor nagyon sok működött is és eredményre is jutott. Úgy látszik, hogy most, amikor a Fidesz kormányra került, ugyanezt a gyakorlatot már nem támogatják. Nyilvánvaló, hogy a saját korrupciós ügyeinek a kivizsgálása már nem célja a Fidesznek, mondta Budai Bernadett, a szocialisták szóvivője.

A Demokratikus Koalíció nem lepődött meg azon, hogy a javaslatot elvetették. „Ez nincsen rendben. Ez a kitiltási ügy ország-világ előtt megmutatta azt, hogy a magyar kormány korrupcióval fertőzött. Hogyha ezt nem vizsgáljuk ki, akkor ez végső soron nemcsak a magyar kormánynak, hanem egész Magyarországnak ártani fog” – mondta Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció alelnöke.

Egyetért Gyurcsányékkal a Jobbik

A vizsgálóbizottság ügyében egyetért a Jobbik a DK-val. „Igenis tisztázni kellene az Amerikai Egyesült Államokkal kapcsolatban is, hogy miért történt ez és milyen belpolitikai fontossága van, úgyhogy mi ezt sajnáljuk határozottan” – hangsúlyozta Sneider Tamás, a Jobbik alelnöke.

A fideszes Répássy Róbert szerint az ügyben azért sem tudna eredményt elérni egy parlamenti bizottság, mert a hatóságok sem kaptak bizonyítékokat az Egyesült Államoktól. „Egy olyan ügyben, amiben a bizonyítékokat nem bocsátották a magyar hatóságok rendelkezésére, elég furcsa lenne, ha egy parlamenti vizsgálóbizottság többet tudna meg, hiszen azt a személyt, aki vádolt, azt a személyt megvédték a mentességével, a diplomáciai mentességével, tehát az Amerikai Egyesült Államok ideiglenes ügyvivője a mondatait minden kockázat nélkül mondhatta bizonyítékok nélkül, tehát szerintem a vizsgálóbizottság sem tudna semmit kihúzni az Amerikai Egyesült Államok diplomatáiból” – közölte Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.

Forrás: Hír TV

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!