2024. 12. 19. Csütörtök Viola napja
Jelenleg a TV-ben:

Napindító

Következik:

Napindító 07:30

Mégsem a DBR-es Gulyás ellen adtak ki elfogatóparancsot

2017. február 9., csütörtök 19:21, frissítve: péntek 09:58

Mégsem a 4-es metró beruházásáért felelős DBR Metró Projekt Igazgatóság volt vezetőjét körözik – közölte a Fővárosi Törvényszék a távirati irodával. A törvényszék közleményében cáfolta Demszky Gábor egykori bizalmasának, Gulyás Lászlónak az érintettségét – azt írják: az Alstom-ügynek három gyanúsítottja van, akik közül kettőt korábban kihallgattak, a harmadik ellen pedig európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki januárban.

Nemcsak az Európai Unió, hanem a magyar állam is visszakövetelheti a 4-es metróra adott pénzt az OLAF-jelentés nyomán, erről a kancelláriaminiszter beszélt szokásos csütörtöki sajtótájékoztatóján. Lázár János azt mondta: az államháztartási törvény értelmében a kormány is visszakérheti az adófizetők pénzét. „Az OLAF által szabálytalannak talált és ötfajta bűncselekményt valószínűsítő 166 milliárd forint esetében 59 milliárd az EU-tól érkezett, ezt kéri vissza azonnal az OLAF, illetve az EU. 77,7 milliárd forintot biztosított a magyar költségvetés, a budapesti fővárosi önkormányzat pedig 30 milliárd forintot adott. Hogy a főváros mit fog tenni, azt nem tudom” – fogalmazott Lázár János.

Budapest volt főpolgármestere hétfőre újabb részleteket ígért az ügyről, de az ATV-nek Demszky Gábor addig is azt mondta, hogy volt kollégáiért tűzbe tenné a kezét. „Az egész politika. A Fidesz 2018-ban újra kétharmadot akar szerezni, és ehhez a saját korrupciós ügyeiről el kell terelni a figyelmet. Erre alkalmas az OLAF-jelentés, amelyben sok név van és sok ügy. Fogalmam sincs, hogy kerülhetett a látóterükbe Gulyás László, akiről csak elismeréssel tudok beszélni” – fogalmazott Demszky.

Gulyás Lászlónak, a DBR Metró Projekt Igazgatóság volt vezetőjének a neve azután merült fel a sajtóban, hogy kiderült: a visszaélések miatt európai és nemzetközi szinten is köröznek egy személyt, akit a hatóságok ki akarnak hallgatni. Az érintettséget azonban Gulyás László és a Fővárosi Törvényszék is cáfolta. Az biztos, hogy két másik személyt már kihallgattak.

„Egy harmadik személyt főügyészségünk gyanúsítotti kihallgatásra idézett, de ezen harmadik személy a kihallgatáson nem jelent meg, az ország területét elhagyta. Vele szemben így a gyanúsítotti kihallgatásra nem került sor, viszont belföldi elfogatóparancsot, illetve főügyészségünk indítványára a bíróság a terhelt ellen nemzetközi és európai elfogatóparancsot is kibocsátott. A nyomozás határideje 2017. április 3. napja” – tájékoztatta a Hír Televíziót Simon Richárd, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

A 4-es metró 2006-ban indult beruházását a Csalás Elleni Európai Hivatal vizsgálta. A dokumentum tételesen felsorolja a gyanús szerződéseket: összesen 166 milliárd forint lehet érintett a csalásban, ebből 59 milliárd forintot kér vissza azonnal az unió. Polt Péter legfőbb ügyész már tárgyalt az OLAF főigazgatójával, a budapesti találkozóról csak közleményt adtak ki. A Legfőbb Ügyészség összesítése szerint a nyomozások eredményeként eddig öt ügy végződött vádemeléssel, egyben már jogerős elmarasztaló ítélet is született. Huszonhárom ügyben pedig folyamatban van a nyomozás.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!