Bérfeszültségtől tart a szakszervezeti vezető
Hír TV
2018. július 12., csütörtök 10:02, frissítve: csütörtök 21:49
Az országgyűlés törvényalkotási bizottságában szerette volna ismertetni a kafetéria módosításáról szóló álláspontját Kordás László. A bizottság kormánypárti tagjainak tartózkodása miatt a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke nem szólalhatott fel.
„Kérem, hogy a bizottság döntsön arról, hogy a Magyar Szakszervezeti Szövetség képviselőjének hozzászólását engedélyezik-e? Kérem, hogy most szavazzanak... A bizottság 12 igen és 21 tartózkodó szavazattal úgy döntött, hogy nem ad szót a megjelent képviselőnek” – mondta a Törvényalkotási Bizottság elnöke, Hende Csaba.
Az MSZP-s képviselők kivonultak az ülésről. „Itt iskolakezdési támogatásról, albérleti támogatásról, utazási támogatásról van szó. Ez mind-mind a magyar családokat fogja érinteni, akiknek csökkenni fog emiatt a jövedelme, hogyha a kormány javaslatát a parlament elfogadja. Maga az eljárás teljesen elképesztő és felháborító, hogy meg sem hallgatták a szakszervezet elnökének javaslatait, véleményét” – fogalmazott Tóth Bertalan.
Pedig a béren kívüli juttatások módosítása Magyarországon több, mint 2 millió embert is érinthet. A számítások szerint a kafetéria átszabásával évente 90 ezer forinttól esnek el a dolgozók.
„Nem értjük, hogyha fontos számára az öngondoskodás, akkor miért szünteti meg az adókedvezményét a nyugdíjpénztárba befizetett munkáltatói összegeknek vagy az egészségpénztárra, a munkáltatói összegeknek. Nem értjük, hogyha a határon belüli mobilitás egy fontos cél, akkor a lakhatási támogatás, az albérleti hozzájárulás, vagy a hosszútávú lakás-törlesztőrészletben való részvételt a munkáltatónak miért szünteti meg a kedvezményét a kormány és hogyha már a családoknál tartunk, a családpolitika nagyon helyesen fontos társadalompolitikai célja a kormánynak, akkor miért szünteti meg az iskolakezdési támogatásnak a kedvezményét vagy akár a diákhitel-átvállalásának kedvezményét?” – tette fel a kérdést a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke, Kordás László.
Az erről szóló javaslatról már július 20-án szavazhat a parlament.