A magyar kislánnyal érkeztek haza a baptisták
2015. május 4., hétfő 15:14, frissítve: hétfő 16:45
Takarókra, sátrakra és élelemre költötték a baptisták a Nepálba vitt segélyt, az öttagú mentőcsapat a Katmandutól délre fekvő falvak lakosain segített, annak ellenére hogy a járhatatlan utak miatt az ENSZ nem engedélyezte a főváros elhagyását.
„Örülünk annak, hogy a Baptista Szeretetszolgálat mentőcsapata az elmúlt héten a több mint hatszáz családnak tudott segítséget nyújtani tizennyolcezer euró értékben, és háromszáz ember egészségügyi ellátásában tudott segédkezni az ottani nemzetközi csapattal, amerikai orvosokkal kiegészülve” – nyilatkozta Szenczy Sándor, a szeretetszolgálat vezetője.
A speciális mentőcsapattal együtt érkezett egy másfél éves kislány és nepáli nagyszülei. A gyereknek volt érvényes útlevele, a felnőttek vízumát a szeretetszolgálat mellett a Külgazdasági és Külügyminisztérium is kérvényezte, így sikerült két nap alatt hazahozni őket. A család nevében az édesapa könnyek között köszönte meg a segítséget. „Nagyon hálás vagyok azért, hogy végre biztonságban tudhatom a családomat. Mind a külügy-minisztériumnak, mind a Baptista Szeretetszolgálatnak és nem utolsósorban a szüleimnek is köszönöm szépen” – mondta Sárosdi Mátyás, a kislány édesapja.
A gyerek nem sérült meg a földrengésben, de a nagyszüleivel egy kocsiban éltek a katasztrófa után, így egyértelműen indokolt volt a hazahozataluk. „Nem arról van szó, hogy nekünk kellett a romok közül kimenteni, egyszerűen arról van szó, hogy a külügy-minisztérium és a Baptista Szeretetszolgálat együttműködésében sikerült hazahozni egy olyan kislányt, akinek itt van a helye, hiszen a katasztrófa sújtotta országban a biztonsága egyáltalán nem volt szavatolva” – nyilatkozta Pavelcze László, a Rescue 24 mentőcsapat vezetője.
Pavelcze megerősítette az arról szóló sajtóhíreket, hogy a nepáli kormány képtelen a helyzet kezelésére, a mentőerők csak azokra a területekre jutnak el, amelyek járművel megközelíthetők, a 2500 méter feletti falvakba csak gyalog lehet eljutni. „Nem teljesen fedi a valóságot, hogy éheznek az emberek. Ami nagyobb probléma, az az ellátatlanságuk, illetve az – és ennek mindenki adott is hangot –, hogy magára hagyta őket a kormány.”
A legfrissebb adatok szerint a természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma meghaladja a 7200-at, a Csomolungma alaptáborában több mint 50 külföldi vesztette életét, és legkevesebb 100 embert keresnek a hatóságok.
Forrás: Hír TV