Ilyenkor persze jól jön a pénz Brüsszeltől
Hír TV
2018. március 4., vasárnap 14:39
A látogatóközpont helyét már kialakították, a teherlift a helyén. A 700 méter hosszú függőhíd a Szár-hegyet és a Vár-hegyet köti majd össze Sátoraljaújhelyen. A turistalátványosság megépítését 2,5 milliárd forinttal támogatja a kormány olyan uniós pénzből, amely a gazdaságfejlesztést szolgálja. A kisváros polgármestere nem állt kamera elé. Egy korábbi interjújában azt mondta, hogy a függőhíd munkahelyeket teremt és növeli Sátoraljaújhely versenyképességét.
A Demokratikus Koalíció látványberuházást emleget.
„Emiatt a beruházás miatt nem lesznek új munkahelyek, nem fogja megoldani a térség problémáit, az emberek problémáit ez a beruházás. Már maga az felháborító, hogy közel 78 millió forint volt a pályáztatásnak az összege, ennyivel lett ugyanis befutó az a pályázó cég, aki megterveztette ezt a köztudatban üveghídként elhíresült függőhidat. Mi azt gondoljuk, hogy ezt a 78 millió forintot lehetett volna inkább a sátoraljaújhelyi éhező gyerekek megsegítésére fordítani” – így Zaveczki Tibor országgyűlésiképviselő-jelölt.
Az 1100 lelket számláló Bodrogkeresztúr 1,2 milliárd forint uniós támogatást kap a falu turisztikai központjának helyreállítására. A településen az elmúlt években vetette meg a lábát a miniszterelnök egyik barátja. Mészáros Lőrinc előbb borászatot, majd pálinkafőzdét vett magának. A polgármester Bodrogkeresztúron sem állt szóba a Hír TV-vel. A térség jobbikos országgyűlésiképviselő-jelöltje aránytalannak tartja az elnyert összeget.
„1,2 milliárd forint Gazdasági Innovációs Operatív Programra érkezett erre a településre, amit még egyszer mondok, hogy örülök neki, viszont arra fel kívánom hívni a figyelmet, hogy 31 település Leader közösségébe 501 millió forintot vagy 503 millió forintot sikerült átcsoportosítani a kormánynak. Ezen a 31 településen ebből az 503 millió forintból viszont meg kellene valósítani a gazdaságfejlesztést, meg kellene valósítani az egyházak indokolt fejlesztéseit, értelemszerűen, illetve beruházásait, valamint a civil szervezeteket is támogatni szükséges lenne” – mondta Bíró László országgyűlésiképviselő-jelölt.
Az alig 600 lelkes Telkibánya a turizmusból él. A faluban az arany- és ezüstbányászat múltját bemutató témapark épülhet másfél milliárd forintból. Ez az összeg szerepelt egy tavalyi kormányhatározatban, és ez az összeg szerepel a friss kormányhatározatban is.
„Ezekhez a forrásokat a kormány 2017-ben már egyszer megteremtette, ideítélt nekünk egy másfél milliárdos összeget, és a 2018. február 26-i már módosította. Ezért többet erről sajnos még nem tudunk mondani, hogy pontosan milyen pénzügyi fedezetei lesznek ennek, de mi szeretnénk itt, Telkibányán, hogy megvalósuljon a program” – mondta Karsai Zoltán, Telkibánya független polgármestere.
A kormány eredetileg úgy számolt, hogy a sátoraljaújhelyi, a bodrogkeresztúri és a telkibányai turisztikai fejlesztésekhez a magyar adófizetők pénzéből járul hozzá. A friss kormányhatározatban viszont már az európai uniós források szolgálnak fedezetül.