Kevesebb szó esik arról, hogy napi szinten zajlanak fegyveres összecsapások a Száhel-övezetben. Rendkívül veszélyes a helyzet Kína és az Egyesült Államok között is Tajvan miatt. Az afganisztáni válság pedig mindmáig nem ért véget, Afganisztán és Pakisztán közt szintén rendszeres az erőszakos összetűzés.
Bár a második világháború 1945-ben véget ért, a kedélyek kevésbé csillapodtak. Sőt, azóta most van a legtöbb fegyveres konfliktus a világban.
"Azóta a Földön sajnos még egyetlen békés nap sem volt. A probléma az, hogy minél inkább közeledek a mához, annál több fegyveres konfliktus van. Jelenleg körülbelül napi 30 konfliktus van a világban, és érdekes módon a világ ezek közül mindig egy-kettőt kiemel, a többi feledésbe merül"
- osztotta meg gondolatait egy szakértő a világon zajló fegyveres konfliktusok kapcsán.
Pedig a szakértő szerint ezek a háborúk egymást erősítik. A közelmúltban Koszovó és Szerbia között mérgesedett el a helyzet. Azerbajdzsán katonai műveletet indított Hegyi-Karabah visszafoglalásáért. A héten pedig kitört az izraeli-palesztin háború.
A Külkapcsolatok Tanácsának globális konfliktuskövetője szerint csak Afrikában tizenöt országban van konfliktus. A Száheli-övezet mellett Líbia, Szudán, Dél-Szudán, Etiópia, Szomália, Közép Afrikai Köztársaság, Kongói Demokratikus Köztársaság mind ellentétekkel küzd.