Nógrádi György: Az ukránok mindent ingyen kapnak a Nyugattól, mégis egyfolytában követelőznek
Megosztás itt:
2022. szeptember 06., kedd 19:50
| HírTV
Dél-Ukrajnában zajlik az ukrán ellentámadás, ukrán részről sikereket jelentenek, orosz részről viszont azt, hogy a támadás kudarcba fulladt. A Napi aktuálisban Nógrádi György biztonságpolitikai szakértőt kérdezte Gerhardt Máté műsorvezető.
Gelencsér Ferenc pártelnök szerint a Momentum egy kompromisszumra kész párt, és a főpolgármester az elmúlt négy évben rászolgált a Momentum, mint liberális párt támogatására. A téma kapcsán a HírTV stúdiójában Lampé Ágnes és Forgács István ütköztette véleményét. 2023. december 01.
Sajtóinformációk szerint december közepéig meghozza pozitív döntését az európai bizottság, és felszabadulhat tíz milliárd eurónyi befagyasztott forrás hazánk számára. Vendégünk volt Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője.2023. december 01.
Csütörtökön kezdődött az ENSZ éghajlat-változási csúcstalálkozója Dubajban. A rendezvényen Novák Katalin köztársasági elnök is részt vesz. Kovács Erik klímakutató érkezett a stúdióba.2023. december 01.
A kormányfő szerint Ukrajna tagsága nem összeegyeztethető Magyarország nemzeti érdekeivel, Ursula von der Leyen pedig „le akarja nyomni a torkunkon Ukrajna uniós csatlakozását”.
„Elfogytak azok a felújított bérlakások – csaknem 200 darab –, amelyeket fideszes elődjétől, Bácskai Jánostól örökölt meg Baranyi Krisztina baloldali polgármester.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
A WHO szerint a háborútól szenvedő Gázai övezetben a halálozások számának jelentős megemelkedését okozhatják az egyre terjedő, főleg légúti és hasmenéses tünetekkel járó betegségek.Kapcsoltuk Dr. Szlávik Jánost, a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetőjét.
A tűzszünet lejárta után Izrael újraindította a harcot a Hamász ellen a Gázai övezetben. Napi aktuális című műsorunkban kapcsoltuk Szegedi Dániel tanárt Jeruzsálemből és vendégünk volt Horváth József biztonságpolitikai szakértő.
Ukrajna nem lesz nagyon hamar a NATO tagja - jelentette ki Mesterházy Attila, a Szocialisták és Demokraták alapítója a HírTV Napi aktuális című műsorában. A politikus szerint Ukrajnának ott a helye a szövetségben, de jelen állapotában nem vállhat a NATO tagjává.