A Minecraft-film berobbant a mozikba
A Jason Momoa és Jack Black főszereplésével készült alkotás a legfrissebb adatok szerint bevételi rekordokat döntöget a videójáték-adaptációk mezőnyében. Anyagi szempontból is sikertörténet a kalandfilm: becsült 150 millió dolláros gyártási költségét már a nyitó hétvégén bőven felülmúlta. Az amerikai bevételhez a nemzetközi jegyeladások további 144 millió dollárral járultak hozzá a sikerhez, így a Minecraft-film összesen több mint 300 millió dollárral nyitott a mozikban.
A második hétvégi Box Office adatokból kiderült, hogy a lendület nem tört meg a második hétre sem: az Amerikai Egyesült Államokban 80,6 millió dollárt hozott, ami csupán 50 százalékos visszaesés, ez pedig kimagasló megtartási arány.
A globális bevétel ezzel már több mint 550 millió dollár, amivel jelenleg a 2025-ös év legnagyobb mozisikerének számít.
Magyarország sem maradt ki a Minecraft-lázból. A hazai mozikban a nyitó hétvégén mintegy
- 131 ezer jegyet váltottak a filmre,
- a bevétel 336,5 millió forint volt.
A film sikerének fényében nem lenne meglepő, ha a jövőben újabb kockás kalandok érkeznének a mozikba. A stáblista utáni jelenet és a rendező nyitottsága a folytatásra bizakodásra adhat okot a Minecraft rajongói számára.
Vámháború: érzékeny ponton csap le Trumpra Peking – beleremeghet Hollywood
Peking az amerikai vámokra válaszul korlátozza a hollywoodi filmimportot – jelentette a Reuters. Kína évente tíz hollywoodi filmet importált – írta a pekingi Nemzeti Filmhivatal (NFA), hozzáfűzve, hogy Donald Trump vámintézkedései tovább rontják az amerikai mozi iránti belföldi keresletet Kínában.
„Betartjuk a piaci szabályokat, tiszteletben tartjuk a közönség érdekeit is, ezért csak mérsékelten csökkentjük az importált amerikai filmek számát” – közölte honlapján az NFA.
Az amerikai filmipar bevételeinek 5 százalékát adja Kína, ráadásul a kinti jegyeladásoknak csak a 25 százalékát kapja meg az amerikai fél, ami kevesebb, mint más országokban – mondta Chris Fenton a filmiparról szóló, A Sárkány etetése című könyv szerzője.
Kiemelte, hogy Peking döntését biztosan észreveszik és megérzik Washingtonban. Hozzátette: Kínának ezzel a döntéssel semmi hátránya nem keletkezik, hiszen filmiparának bevétele így növekszik, míg az amerikaiaké csökken.
Forrás: Világgazdaság
Fotó: Canva