Darabjaira hullott az Antaresz amerikai hordozórakéta. Az űrhajó épphogy elrugaszkodott az indítóállásról, majd tűzgolyóként zuhant vissza a földre. „A nyomozás során megvizsgáljuk majd a maradványokat, amelyeket a kilövőszerkezet mellett találunk, és mindent, ami ezzel összefügg. Szeretném figyelmeztetni a lakosságot, ez egy baleseti helyszín és ez egy rakéta – ami sok veszélyes anyagot, felszerelést tartalmazott a fedélzetén –, úgyhogy kérem, ne gyűjtsenek szuveníreket a környéken!” – figyelmeztetett Frank Culbertson elnökhelyettes.
A legénység nélküli űrhajót az egyesült államokbeli Virginia állam Wallops szigetéről bocsátották fel, a Szignusz elnevezésű teherűrhajót juttatta volna el a Nemzetközi Űrállomásra. „Túl korai még arról beszélni, hogy mekkora a kár a kilövőállomáson, de a rendszer néhány része sértetlen maradt, ugyanakkor az aljazat még mindig nyomás alatt van. Nem tudjuk a sérülések kiterjedését felmérni még. Holnap odamegyünk, de azt már most tudjuk, hogy voltak, csak nem tudjuk, meddig terjed ki” – fogalmazott a NASA Wallops repülési intézet igazgatója.
Az Orbital Sciences nevű amerikai magántársaság teherűrhajója csaknem 2,3 tonna terhet, élelmet, vizet, ruhát, illetve a tudományos kísérletekhez szükséges berendezéseket és anyagokat szállított volna az űrállomásra, amelynek fedélzetén jelenleg hat asztronauta van. Az űrállomás vezetője szerint még 4-6 hónapnyi ellátmányuk van. „Sok dolgot vesztettünk, sok kutatási dolgot. Különböző szolgáltatókkal fogunk együtt dolgozni, hogy rendbe hozzuk és esélyünk legyen az űrállomás támogatására. Emellett ki kell cserélnünk az elvesztett alkatrészeket, amit meg is fogunk tenni. Az állomás jó kondícióban van, a személyzet is, nagyon sok munkánk van, de ellátási gondjaik nincsenek” – mondta a NASA Nemzetközi Űrállomás-vezetője.
Az Orbital Sciences illetékesei szerint a rakétabaleset nem okoz súlyos környezeti károkat a Wallops szigeten, mert a hordozórakéta első fokozata kerozinnal és oxigénnel volt feltöltve: az előbbi elégett, az utóbbi pedig elillant. A rakéta és a rakomány 200 millió dollárt ért.