Fluoreszceint öntött a vízbe a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat egyik munkatársa. A szintetikusan előállított vegyület széles körben alkalmazott fluoreszkáló nyomjelző. Ennek az anyagnak a segítségével állapították meg, hogy a hordalékot merre sodorta a Hernád. Így keresték a Svájcból Magyarországra vándorló farkas nyomkövetőjét.
Az M237-es számú farkas jeladójának keresése még április elején kezdődött. A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat búvárokkal segítette a hatóságok munkáját. A környezetre ártalmatlan szerrel előbb megfestették a folyamot, majd megkezdték a kutatást. Így egy körülbelül 50 méter széles részen vizsgálták át a folyó mindkét oldalát. A kutatás végül sikerrel zárult és a jeladót átadták a hatóságoknak.
A svájci hegyekben élő négylábú több mint 700 kilométert megtéve érkezett a Vértesbe. A jeladóval ellátott farkas útját egy svájci természetvédelmi csoport folyamatosan nyomon követte, tájékoztatva a magyar természetvédelmi hatóságokat is az állat hollétéről.
A farkast - bizonyos híresztelések szerint - lelőtte egy magyar vadász, aki elmondása szerint azt hitte, hogy egy elkóborolt kutyával találkozott. Az állítólagos tanúvallomás szerint a vadász kutyatápot szórt ki az állatnak, amelyet a farkas el is fogadott, ekkor pedig eltávolította róla a nyomkövetőt, amit a folyóba ejtett. Az állat tetemét azonban a mai napig nem találták meg.
A vadász - a feltételezések szerint - természetkárosítást hajtott végre tettével, ami akár 3 évre is büntethető, sőt,minősített esetekben akár 5 év letöltendő börtönbüntetésre is ítélhetik.
Az Országos Rendőr-főkapitányság az ügyről részleteket - mivel a nyomozás jelenleg is folyamatban van - nem közölt.
Borítókép: illusztráció (Shutterstock)