Radar

Sorozatban harmadszor nyerte meg a BL-t a Real Madrid

Hír TV

2018. május 26., szombat 22:41, frissítve: szombat 22:45

Sírva hagyta el a pályát a Liverpool legjobbja, Mohamed Salah a BL-döntő 30. percében, miután a Real Madrid védője, Sergio Ramos a vállánál fogva a földre rántotta. A Liverpool játékosa először visszatért a pályára, ám pár perccel később jelezte, sérülése súlyos, nem tudja folytatni. Az egyiptomi helyett Adam Lallana állt be az angol csapatba. Ramos még sárga lapot sem kapott Milorad Mazic játékvezetőtől.

Nem sokkal később a Real Madrid is elveszített egy játékost, Carvajal bokája fordult ki a 36. percben. Őt Nacho váltotta a pályán.

Salah elvesztése meglátszott a Liverpool játékán, a Real Madrid vette át az irányítást, szereztek is egy gólt, amelyet végül les miatt érvénytelenített a játékvezető.

Az első félidő végén 0-0-s állással vonultak a csapatok az öltözőbe.

A Liverpool az 51. percben Karius kapus fatális hibájából kapott gólt. A német kidobásába Karim Benzema ért bele.

Nem kellett sok a Liverpoolnak, Mané ért oda Lovren szögletére, és kiegyenlített.

Gareth Bale a 64. percben szerezte meg újból a vezetést a Real Madridnak, elképesztő mozdulattal ollózott a kapuba.

A walesi második gólját is megszerezte a 83. percben, ezúttal bő 25 méterről bombázott a kapuba. Karius ismét nem volt a helyzet magaslatán, beleért ugyan a középre tartó labdába, de végül bement.

A végeredmény maradt 3-1, Zidane csapata sorozatban harmadszor nyerte meg a BL-t.

A hírek szerint Salah és Carvajal felépülése is kérdéses az oroszországi világbajnokságig.