Következik:

Híradó 17:00

Kenderesi, a két Gyurta és Kapás is aranyérmes

2017. április 20., csütörtök 13:58, frissítve: csütörtök 16:39

A világ idei harmadik legjobb idejét úszta 200 méter pillangón Kenderesi Tamás a debreceni országos úszóbajnokság tegnapi, első napján.

200 méter háton Bernek Péter lett ez első, a BVSC versenyzője top tízes időt úszott. 200 méter mellen Gyurta Dániel győzött, testvére, Gyurta Gergely 800 méter gyorson diadalmaskodott. 50 méter gyorson Takács Krisztián nyert.

A nőknél Kapás Boglárka hozta a kötelezőt, és elsőként csapott célba 1500 méter gyorson. Mögötte a tizenhat éves Késely Ajna lett a második, aki ezzel kiharcolta a vb-csapattagságot. Jakabos Zsuzsanna is bezsebelt egy aranyat, ő 200 méter pillangón lett első.

Hosszú Katinka minden számban rajthoz állt az első napon, aranyérmet azonban nem szerzett. 200 méter mellen második, 1500 méter gyorson és 200 méter háton harmadik lett. Utóbbi számot Burián Katalin nyerte, aki ezzel biztosította helyét a vb-csapatban.

50 méter gyorson Molnár Flóra, 200 méter mellen pedig Vécsei Réka lett az első.

Vegyes
4×100 m gyorsváltó: Érd (Milák Kristóf, Jánosi Kristóf, Barócsai Petra, Joó Sára) 3:33,34

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!