Európai Híradó 04:00

Federer a nyolcaddöntőben, Venus nyerte a Williamsek párharcát

Hír TV

2018. március 13., kedd 18:11, frissítve: kedd 22:55

Könnyedén jutott a nyolcaddöntőbe Roger Federer az Indian Wellsben zajló kemény pályás tenisztornán. A nőknél Venus került ki győztesen a Williams nővérek párharcából.

Könnyedén jutott az Indian Wells-i torna nyolcaddöntőjébe Roger Federer. A svájci világelső a szerb Filip Krajinovicot verte könnyedén két szettben 6:2, 6:1-re. A következő körben a francia Jérémy Chardyval találkozik.

Búcsúzott a tornától az ötödikként kiemelt Dominic Thiem. Az osztrák 1-1-es állásnál a harmadik szettben feladni kényszerült a mérkőzést az uruguayi Pablo Cuevas ellen, aki a dél-koreai Csong Hjon ellen folytatja szereplését.

A dél-afrikai Kevin Anderson kiélezett mérkőzésen verte az argentin Nicolás Kickert. Mindkét szett rövidítésben lett a dél-afrikaié, aki a legjobb 16 között a spanyol Pablo Carreño Bustával találkozik.

Fernando Verdasco számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást. A spanyolt az amerikai Taylor Fritz múlta felül három játszmában. Az elsőt 6:4-re hozta Verdasco, Fritz azonban egyenlített, míg a mindent eldöntő harmadik szettet rövidítéssel hozta. Következő ellenfele a horvát Borna Coric lesz.

Férfiak, 3. forduló, a 16 közé jutásért:

Mannarino (francia) – Chardy (francia) 5:7, 6:4, 1:6
Federer (svájci) – Krajinovic (szerb) 6:2, 6:1
Carreño Busta (spanyol) – Medvegyev (orosz) 6:1, 7:5
Coric (horvát) – Bautista (spanyol) 6:1, 6:3
Verdasco (spanyol) – Fritz (amerikai) 6:4, 2:6 6:7(1-7)
Kicker (argentin) – Anderson (dél-afrikai) 6:7(1-7), 6:7(3-7)
Cuevas (uruguayi) – Thiem (osztrák) 3:6, 6:4, 2:2-nél Thiem feladta
Berdych (cseh) – Csong (dél-koreai) 4:6, 4:6

A nőknél az idősebbik Williams nyerte a testvérpárharcot. Venus könnyedén 6:3, 6:4 arányban verte a terhessége és szülése után Indian Wellsben visszatérő Serenát. A nyolcaddöntőben pedig a lett Anasztazija Szevasztovával találkozik.