Híradó 22:00

Elszálltak az uruguayi álmok, elődöntős Franciaország

Hír TV

2018. július 6., péntek 17:54, frissítve: péntek 18:00

Elsőként a francia válogatott jutott be a legjobb négy közé az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután az első negyeddöntőben 2–0-ra legyőzte Uruguay csapatát Nyizsnyij Novgorodban.

Egy szabálytalanságot követően a Real védője, Raphael Varane juttatta fejjel a labdát az uruguayi kapuba, és szerezte meg a vezetést Franciaországnak a 40. percben. (0–1).

A második félidőben az Atlético csatára, Antoine Griezmann egy távoli lövéssel duplázta meg a franciák előnyét a 61. percben – Fernando Muslera kapus nagyot hibázott –, beállítva egyben a végeredményt.

Az előző Európa-bajnokságon döntős franciák kedden, Szentpéterváron lépnek pályára az elődöntőben, ellenfelük a 20 órakor kezdődő belga–brazil párharc továbbjutója lesz.

(Fotó: twitter/BBC Sports)