Radar

Babos Tímea visszavágott a budapesti vereségéért

Hír TV

2018. március 21., szerda 13:07

Megnyerte első mérkőzését Babos Tímea a Miamiban zajló kemény pályás tenisztornán. A magyar versenyző az első fordulóban, két szettben – 7:6, 6:3-ra – verte a német Mona Barthelt – ezzel visszavágott neki a februári budapesti női tornán elszenvedett vereségért.

A két teniszező párharcában Babos 3-2-re szépített: a budapesti összecsapás előtt 2012-ben Montrealban és 2015-ben Charlestonban Barthel nyert, a magyar teniszező ugyancsak 2015-ben Marrákesben bizonyult jobbnak.

Babos a miami torna második fordulójában a hatodik helyen kiemelt lett Jelena Ostapenkóval találkozik. A Roland Garros 2017-es győztese az első fordulóban erőnyerő volt.

Babos Tímea párosban is indul, változatlanul a francia Kristina Mladenovic oldalán. A negyedik helyen kiemelt duó első ellenfele az ausztrál Ashleigh Barty és az amerikai CoCo Vandeweghe párosa lesz.