2024. július 24-én nyilvánosságra hozta az Európai Bizottság a 2024. évi jogállamisági jelentését. Az idei az ötödik jogállamisági jelentés. A riportban megfogalmazott állítások kiválóan szolgálhatnának egy kirakatper alapjául, ha azonban valaki érdemben foglalkozik a riportban foglalt nyilatkozatokkal, azokat górcső alá véve hamar rájön, hogy mindezek csupán a különböző, hazánkban (is) tevékenykedő Soros-szervezetek által tollbamondott, koholt politikai vádak, és nincs semmi jogalapjuk – áll a XXI. Század Intézet elemzésében. A 2024-es jogállamisági jelentés elkészítésében közreműködött, többek között, az Amnesty International Magyarország, az Átlátszó, az Eötvös Károly Politikai Intézet, a K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság, a Mérték Médiaelemző Műhely, a Társaság a Szabadságjogokért és a Transparency International Magyarország is.
A jogállam nem meghatározott fogalma alkalmas arra, hogy azt az Európai Bizottság kisajátítsa és felhasználja politikai ellenfeleivel szemben, felcímkézve őket a demokrácia ellenségeinek. Így a jogállamiság politikai fegyver lehet Brüsszel kezében azokkal az országokkal szemben, amelyek nem hajlandóak feladni a szuverenitásukat, elutasítják a migrációt, vagy nem értenek egyet az orosz–ukrán háború pénzzel és hadi eszközökkel történő finanszírozásával és ezáltal az eszkalációs kockázat növelésével – állapítja meg a XXI. Század Intézet elemzése.
Egy bő két évvel ezelőtt nyilvánosságra hozott felvétel az ékes bizonyítéka annak, hogy hogyan zajlik a gyakorlatban a lejáratása azon államoknak, amelyek szembe mennek Brüsszel törekvéseivel. A felvételen Andrej Nosko, a Nyílt Társadalom Alapítvány volt igazgatója elismerte, hogy Magyarország és Lengyelország ellen igaztalan, elfogult kampányt folytat a nemzetközi baloldali média, külön kiemelve az Alapítvány által szintén erősen megtámogatott Freedom House jelentéseit. Elárulta, hogy a Soros-féle alapítvány által támogatott szervezetek elemzései nem objektív szempontok alapján mondanak ítéletet egy állam működéséről, hanem kizárólag azt mérlegelve, hogy az azokat vezető kormány nemzeti vagy globalista álláspontot képvisel-e.
Forrás: XXI. Század Intézet
Fotó: Getty Images