A hatóságok szerint a bizonyítékok azt mutatják, hogy a 28 éves Audrey Hale régóta készült a fegyveres támadásra. Otthonában a házkutatás során az iskola, a Nashville előkelő negyedében fekvő Covenant Iskola részletes térképeit találták, azokon bejelölve a támadás útvonalát. A rendőrök megtalálták több jegyzetét és egy "nyilatkozatot" is, amelynek tartalmáról annyit közöltek, hogy szintén az előre kiterveltséget támasztja alá. John Drake, Nashville rendőrfőnöke egy kedd reggeli interjúban azt mondta, hogy a jelek arra utalnak, a lövöldöző haragot táplált az iskolával szemben.
A támadó évekkel korábban az iskola tanulója volt. A rendőrfőnök hétfői közlése szerint
magát transznemű nőként azonosította. A hatóság szóvivője kedden azt írta, hogy Hale-t nőként anyakönyvezték, de ő a közösségi médiában férfi névmással hivatkozott magára.
Még hétfőn este a rendőrség nyilvánosságra hozta az iskola térfigyelő kameráinak felvételeit, amelyeken az látszik, hogy a támadó egy hosszú csövű puskával lopódzva ment végig az iskola folyosóján, mellényt és terepszínű nadrágot viselt. Kedden az intézkedő rendőrök testkamera-felvételeit is nyilvánosságra hozták, amiből kiderül, hogy a támadó rálőtt a rendőrökre, mielőtt azok az iskola emeleti folyosóján halálosan megsebesítették.
Hale hétfő délelőtt nem sokkal 10 óra után jelent meg az iskolában, ahova egy oldalajtón keresztül jutott be. A lövöldözésről szóló első bejelentés kevéssel negyed 11 előtt érkezett a rendőrségre, és szűk negyedórával később az intézkedő rendőrök ártalmatlanították a támadót.
A támadás után két támadó jellegű puskát, valamint egy kézi lőfegyvert találtak nála.
A hétfő délelőtti lövöldözésben
Audrey Hale hat embert, köztük három 9 éves kisdiákot lőtt le. Az áldozatok között volt az iskola 60 éves igazgatója, egy 61 éves helyettesítő tanár és egy szintén 61 éves iskolagondnok.
Az intézménynek, a Covenant keresztény magániskolának, - amelyet a Covenant Presbiteriánus Egyház alapított 2001-ben - mintegy 200 tanulója van az előkészítő osztályoktól, a 6. évfolyamig
Az iskolai tragédia áldozataira emlékezve Joe Biden elnök utasítására péntekig az Egyesült Államok kormányzati épületein és külképviseletein félárbócra eresztették a nemzeti lobogót.
Az elnök az eset nyomán hétfőn ismét sürgette a támadó jellegű lőfegyverek betiltását.