A következő hat hétben 600 ezer Moderna-vakcinát várnak a 47 milliós Spanyolországban. A bizakodásra okot adó hír mellett a járvány újabb felívelő szakasza aggodalomra ad okot: átlépte a 2 milliót a fertőzöttek száma. Közülük több mint 51 ezren haltak meg a vírus miatt.
Az oltás ugyan megkezdődött, de továbbra is magas a a napi fertőzöttek száma Németországban. Lassan érkeznek az oltóanyag szállítmányok, és az elegendő létszámú egészségügyi személyzetről is folyamatosan gondoskodni kell. Ahogy máshol Európában, úgy Németország is az elsők között kapják meg a koronavírus elleni oltást az idősotthonok lakói és az ott dolgozók.
Az oltás nem kötelező, de a hatóságok azzal számolnak, hogy egész évben, sőt akár 2022 elejéig eltart majd az oltási kampány a 83 milliós országban.
Oltják a francia idősotthonok lakóit is. A nyugdíjasok mellett elsőbbséget élveznek az 50 év feletti egészségügyiek és a tűzoltók. December 27-e óta valamivel több mint 7 ezren kapták meg a koronavírus elleni vakcinát a 67 milliós országban. Sokan viszont túl lassúnak tartják az eddigi ütemet.
Az oltás felgyorsítása azért is fontos lenne Franciaországban, mert a koronavírusnak a korábbinál sokkal fertőzőbb, az Egyesült Királyságban azonosított változatának két kockázatos gócára bukkantak: az egyikre Bretagne-ban, a másikra a fővárosi régióban. A hatóságok szerint aggodalomra ad okot, hogy a két fertőző variáns olyanoknál jelent meg, akik nem jártak az Egyesült Királyságban, és nem is kerültek kapcsolatba olyan személlyel, aki onnan érkezett.
A 60 milliós Olaszországban meghaladta a 300 ezret a beoltottak száma. Ott is az idősek és az egészségügyben dolgozók kapják meg elsőként. Az idősotthonokban lakóknak különösen nagy segítséget jelent az oltás.
Elővigyázatosságból hónapok óta nem fogadhatnak látogatókat, nem találkozhatnak a rokonaikkal.
Hír TV