Kétszázan lehettek az egyik mecsetben, amikor összedőlt az épület és többeket maga alá temetett. Az eltűntek közt van egy fiatal sprintert, aki imádkozni ment, és azóta nem látták. 3 nappal a földrengés után egyre kevesebb a remény, hogy túlélőkre bukkanjanak a romok alatt.
„A mecset betemette. Csak erre tudok gondolni és várni. Jött egy munkagép, remélem, ki tudjuk emelni a testét” – mondta a futó nagybátyja.
Lalu Muhammad Zohri júliusban a U20-as atlétika-vb-n aranyérmet szerzett 100 méteres síkfutásban.
A vasárnapi, a Richter skála szerinti 6,9-es erősségű földrengés a környék épületeinek 80 százaléka romba döntötte, tízezreket váltak földönfutóvá. Ők táborokban töltik az éjszakát.
„Még nem jött segély. Barátoktól, rokonoktól kaptunk segítséget Lombokról” – mondta egy nő.
Lombok szigete népszerű turistahely Indonéziában. Több ezer embert kellett hazajuttatni a hajókkal. „A parton, de a szigeten sincs áram. Enni és innivaló viszont igen. Mindenki nagyon segítőkész, és gondoskodnak rólunk. Épületünkben volt egy generátor, így kaptunk áramot, fel tudtuk tölteni a telefonunkat és mindenkit akit kellett, felhívtuk” – mondta egy turista.
Azok a turisták, akiket már kimenekítettek a szigetről, repülővel tudnak továbbutazni.
„Az indonéz turisztikai minisztérium a közlekedési tárcával együttműködve a haditengerészettel és a rendőrséggel karöltve menekítették ki a turistákat. A hadsereg és a rendőrök a Gilis-szigeteket átkutatják, hogy biztosak legyenek, senkit nem hagytunk ott.”
Az ázsiai szigetország az úgynevezett Tűzgyűrűn, fekszik. A két kéreglemez találkozásánál gyakoriak a földrengések, és a vulkánkitörések.