2025. 02. 06. Csütörtök Dorottya, Dóra napja
Jelenleg a TV-ben:

Szaldó

Következik:

Hírek 23:00 23:00

Külföld

Lopni akartak, szörnyű tragédia lett a vége

Legalább tizenketten életüket vesztették egy nigériai olajvezeték felrobbanásakor - közölte a helyi rendőrség pénteken.

  • Lopni akartak, szörnyű tragédia lett a vége

Az első értesülések szerint a szerencsétlenül járt emberek lopni akartak az olajból, és éppen megcsapolták a vezetéket, amikor a járművük okozta szikra robbanást okozott. A baleset az Atlanti-óceán partján fekvő Rivers államban található Rumuekpében történt. Helyi források szerint az áldozatok száma tovább emelkedhet. A környezeti károkról egyelőre nem lehet tudni semmit. A hasonló szerencsétlenségek a múltban pusztító tüzekhez és a közeli vizek beszennyeződéséhez vezettek.

Nigéria Afrika egyik vezető olajtermelője, de a bevétel jelentős része a korrupt közigazgatás zsebébe vándorol. Az olajban gazdag Niger-delta lakossága nagyrészt szegény, és az olajkitermelés miatt csak korlátozottan foglalkozhat mezőgazdasággal és halászattal.

A csővezetékekből gyakran lopják a nyersolajat, és illegális finomítókban dolgozzák fel, néha veszélyes módszerekkel. Az országban ezért időről időre előfordulnak hasonló robbanások. Az eddig legtöbb halálos áldozatot követelő baleset 1998-ban történt. Akkor több mint ezer ember halt meg, akik olajat szivattyúztak egy megrepedt vezetékből.

Borítókép: illusztráció (Shutterstock)

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!