Számos olyan Egyesült Államokat és Oroszországot érintő kérdés van, amelyeket már a legmagasabb szinten kell megvitatni. Ezt mondta az amerikai elnök, miután Vlagyimir Putyinnal találkozott Genfben. Washington és Moszkva ugyanakkor már korábban jelezte, hogy a csúcstalálkozón nem számít komolyabb áttörésre a kétoldalú kapcsolatokban.
Mintegy 170 ezer fővel növeli a fegyveres erők létszámát Oroszország. A Kreml honlapján pénteken közzétett rendelet szerint, az eddigi 2 millió 30 ezerről 2 millió 200 ezer főre nő hadsereg állománya, ebből egymillió 300 ezer a katona – számolt be a TASZSZ orosz hírügynökség.
A Zsuzsi asztala legújabb adásában a műsorvezető, György-Horváth Zsuzsi Szentistvánbaksára látogat el a Vizi családhoz. Megnézheti mi a kecskék egyik kedvenc eledele, ennek begyűjtésében is komoly szerepet vállal.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
Három évvel ezelőtt, 2020. szeptemberében, Hamburgban a Stadtparkban kilenc migráns megerőszakolt egy 15 éves német kislányt. A csoportos nemi erőszak több mint 3 órán keresztül tartott, több, mint három órán keresztül kínozták ezt a szerencsétlen gyereket.
A kiújult harcok ellenére is folytatódnak a tárgyalások Izrael és a Hamász között. A zsidó állam katonasága azt állítja, hogy a Hamász megsértette a tűzszünetet és izraeli területre lőtt rakétát.