A közlemény szerint a rendezvényen bemutatkozó, nemzetközi viszonylatban is meghatározó magyar fejlesztések 20-30 év múlva meghatározzák Budapest mellett több vidéki nagyváros arculatát. A nagy ingatlanfejlesztők közül az Atenor, a Futureal-csoport, a Gránit Pólus Csoport, a GTC Magyarország, a HB Reavis, a Horizon Development, a WING 2020-ig átadandó projektjei láthatóak majd a kiállításon. A magyar stand - mint írták - kiemelt érdeklődésre számíthat a Liget Budapest Projekt kapcsán is, miután az Európa legnagyobb kulturális beruházása keretében épülő Néprajzi Múzeum nemcsak a világ legjobb középülete lett az International Property Awardson, hanem a World's Best Architecture különdíjat is elnyerte. A főváros világszínvonalú projektjei mellett Debrecen, Miskolc, Pécs, Szeged és Zalaegerszeg kiemelt fejlesztései is bemutatkoznak. A beruházásokban nagy hangsúlyt kap az innováció, a digitális megoldások alkalmazása, a magas hozzáadott értékű termékek, szolgáltatások, a K+F+I arányának növelése, ami a magyar gazdaság versenyképességét erősíti – tették hozzá.
A magyar kiállítóteret a Budapest Főváros Önkormányzata, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) közösen alakította ki. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes a közlemény szerint arra számít, hogy a fejlesztések nem csak egy-egy városrészt pozicionálhatnak újra, hanem egész Budapest tőkevonzó képességét és turisztikai helyezését megerősítik, és a világ egyik sportfővárosává emelhetik.
Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke a gazdasági fejlődés szempontjából kiemelten fontosnak nevezte az ingatlaninfrastruktúra kiépülését. A HIPA ennek érdekében a külföldi működőtőke beáramlás szempontjából meghatározó területekre fókuszál, elsősorban az ipari és logisztikai infrastruktúra fejlesztésére, az „A” kategóriás irodaházak építésére, valamint az üzleti- és egészségturizmust kiszolgáló szálloda infrastruktúra kialakítására – tette hozzá.
A Liget Budapest Projekt a megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója szerint az egész világ szakmai elitjének a figyelmét fölkeltette, hiszen – mint fogalmazott – Európában nincsen még egy ilyen léptékű, parkrehabilitációval párosuló kulturális beruházás. Gyorgyevics Benedek hozzátette, hogy a megújult Városliget további befektetőket és fejlesztőket hozhat Budapestre.
Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) elnöke szerint Magyarország példátlanul gazdag portfólióval lép a MIPIM közönsége elé, hogy a kiemelt kormányzati, önkormányzati és magánfejlesztések közötti szinergiákat kiaknázva vonzó befektetési környezetet mutasson be. Takács Ernő hangsúlyozta, hogy a stabil ingatlanbefektetési keresletet a magyar gazdaság kiemelkedő teljesítménye és a tartósan pozitív gazdasági várakozások is erősítik.
Az ingatlanfejlesztések példátlan növekedésének, a kiszámítható szabályozási háttérnek és a kiemelkedő megtérülési rátának köszönhetően a befektetői érdeklődés évről évre erősödik Magyarország iránt – olvasható a közleményben.