Tanárok és diákok ezrei tüntettek tavaly szinte egész évben a pedagógus életpálya modellről szóló törvény ellen, és legfőképp a pedagógusok béremelését követelve. Az önmagukat civilként meghatározó szervezők többsége azonban valójában a hazai baloldalhoz ezer szállal köthető csoportok voltak. A Tanítanék mozgalom mellett a kormányt rendszeresen bíráló PDSZ is minden elkövetett, hogy az utcára vigye a tanárokat és a diákokat.
A kormány mindvégig hangoztatta, hogy a magyar baloldali pártok segítségével befagyasztott uniós források képeznék a béremelést alapját. Miután az Európai Bizottság feloldotta a hazánknak járó pénzek blokkolását, a kormány elindíthatta a rendszerváltás utáni legnagyobb pedagógus béremelési programot.
184 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra a tanárok és óvónők fizetésemeléséhez – jelentette be közösségi oldalán Varga Mihály. A pénzügyminiszter kiemelte, az év elején végrehajtott béremelésre a kormány 340 milliárd forintot a költségvetésből előre finanszírozott. Ehhez járul hozzá a most érkezett pénz.
A tavalyi tüntetéseket szervező PDSZ-nek azonban ezzel is baja van. Az Indexnek a szakszervezet ügyvivője azt mondta, nem tudják mire elég az összeg, mert a kabinet nem osztotta meg velük a bérfedezet részleteit.
Így láthatjuk, hogy ők a baloldali pártoknak a pedagógus tagozatai, nem pedig a pedagógusoknak az érdekképviselői
– mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium államtitkára.
Erről már a Belügyminisztérium államtitkára beszélt Híradónknak. Rétvári Bence kiemelte, hogy a kormány az utóbbi évek legnagyobb pedagógus béremelését hajtotta végre.
A most megérkezett összeg körülbelül a fele annak, amit a kormány idén tanár és óvónő béremelésre költ, illetve 3,3 százaléka annak, amit a kormány 2030-ig pedagógus béremelésre fog fordítani. Ez tehát ahhoz képest egy kis összeg, de örülünk, hogy ez is megérkezett, hiszen már évekkel ezelőtt megérkezhetett volna, hiszen Magyarország már addigra is minden feltételt teljesített
– hangsúlyozta az államtitkár.
Például a momentumos Cseh Katalin miatt is éveket késett a pedagógusok béremelése. Az EP-képviselő büszkén vallott arról többször is, hogy keményen dolgozott a hazánknak járó, és a tanárok béremelésének alapját adó uniós források befagyasztásán.
A legújabb akciójukban pedig azt követelik az Európai Bizottságtól, hogy ne csak befagyasszák a magyaroknak járó többi pénzt, de az eddig kifizetett uniós forrásokat is vegye el Brüsszel.
Vagyis a magyar baloldal mindent megtesz azért, hogy elvegye a pénzt a pedagógusoktól.