A brüsszeli lap reggeli hírlevelében fejezte ki nemtetszését azzal kapcsolatban, hogy a diplomatáknak nem sikerült kimozdítaniuk a Magyarország által kialakított patthelyzetet.
A Hamász terroristáinak azt mondom, hogy vége van. Ne haljatok meg Jahja Szinvárért, a Hamász gázai vezetőjéért - üzente a zsidó állam miniszterelnöke.
A ceremónián részt vett mások mellett Orbán Viktor magyar miniszterelnök, VI. Fülöp spanyol király, Gabriel Boric chilei, Luis Lacalle Pou uruguayi, Santiago Pena paraguayi és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Holló Mariann már több alkotást készített Gyöngyösön, 2015 decemberében kezdett GPS rajzokat "festeni a térkép nyújtotta vászonra". Futás vagy biciklizés közbeni útvonalait örökíti meg GPS nyomkövető segítségével, így hozva létre az érdekes alakzatokat - írja a Heol.hu.
A listavezető Paks 3-2-re nyert otthon a címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának vasárnap esti rangadóján, ezzel biztossá vált, hogy az évet a tabella élén zárja.
A Momentum egyre jobban döcög lefelé a támogatottsági rátán, folyamatos kommunikációs baklövéseivel. A párton az se segített, hogy a napokban elvesztette utolsó vidéki polgármesterét is.
A 444.hu egyik aktuálpolitikai filmjét vetítették le fizikaórán a Budapesti Piarista Gimnáziumban. Előtte néhány nappal a Szent Imre Gimnáziumban tanulóinak Molnár Áron noÁr tartott előadást. A témáról a Sajtóklub vendégei is elmondták véleményüket.
Vasárnap adta át a svéd király a tudományos élet legnagyobb elismerését, a Nobel-díjat. Krausz Ferencen kívül Karikó Katalint is kitüntették Stockholmban. A HírTVélőben közvetítette a rangos ceremóniát.
Karikó Katalin az amerikai Drew Weissmannal megosztva az mRNS-alapú vakcinák kifejlesztését megalapozó felfedezéseiért kapja meg az orvosi-élettani Nobel-díjat. A világhírű kutató a stockholmi díjátadó előtt nyilatkozott a HírTV riporterének, Bugnyár Zoltánnak.
Krausz Ferenc fizikus két francia tudóssal, Pierre Agostinivel és Anne L'Huillier-vel megosztva vehette át az idén a fizikai Nobel-díjat az elektronok atomon belüli mozgásának vizsgálatát szolgáló attoszekundumos fényimpulzusokat előállító kísérleti módszereikért.
Krausz Ferenc fizikus két francia tudóssal, Pierre Agostinivel és Anne L'Huillier-vel megosztva, az elektronok atomon belüli mozgásának vizsgálatát szolgáló attoszekundumos fényimpulzusokat előállító kísérleti módszereiért veheti át a fizikai Nobel-díjat. A kiváló fizikus a kutatásának részleteiről kollégánknak, Bugnyár Zoltánnak mesélt arról, hogy miről is van szó pontosan.