A tartalomból:
- Orbán Viktor miniszterelnök is ellátogatott az Adaptive Hussars 2023 országos hadgyakorlat helyszíneire.
- A Gázai övezet üzemanyag-ellátása a konfliktus kezdete óta minden vita középpontjában áll.
- Az EU elítéli, hogy a Hamász kórházakat és civileket használ emberi pajzsként.
- A izraeli hadsereg szóvivője videót tett közzé a Rantisi kórház pincéjéből, amelyen fegyverek rejtekhelye látható, és azzal vádolja a terrorcsoportot, hogy "háborús eszközként" használja az egészségügyi létesítményeket az övezetben.
- A Washington Post egy magas rangú izraeli tisztviselőt idéz, aki szerint a megállapodás az izraeli börtönökben fogva tartott palesztin nők és kiskorúak szabadon bocsátását, valamint 5 napos tűzszünetet jelenthet.
- A kormány a speciális magyar szempontok érvényesítését fogja követelni továbbra is az izraeli helyzet kapcsán minden nemzetközi fórumon, ugyanis elsődleges fontosságú a magyar állampolgárságú túszok kiszabadítása és a Gázai övezetben tartózkodók kimenekítése – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben.
- Az Egyesült Államok ismét csapást mért két, Iránhoz köthető szíriai létesítményre.
- Németország megduplázza az Ukrajnának nyújtott katonai segélyt.
- Reuters-nek nyilatkozó források: Putyin úgy döntött, indul a jövő márciusi elnökválasztáson.
Teljes adás: