„A név olyan, mint a tetoválás, fontos, hogy mi a jelentése. Jó, ha az ember tudja, hogy a gyermekének milyen jelentésű nevet ad. Amúgy is azt gondolom, hogy a név az kötelez valahogyan. (…) Mindennek jelentése van és pont a névnek ne lenne? Érdekes, nyilván nem lehet bizonyítani sehogyan, de mégis olyan irányba megy a gyerek, amilyen nevet visel. Vagy hasonlatos lesz a habitusa ahhoz a védőszenthez, akit választottak a szülei névként”
- vélekedett Sáfár Mónika, színművész.
„Magyarországon a névválasztás-névviselés jogában ugye csak azt zárhatják ki, hogy milyen neveket nem lehet adni a gyermeknek és ezeket talán az MTA bírálja el. Azt gondolom, hogy a szülőknek van felelőssége, hogy a gyermekeiknek olyan nevet adjanak, amelyik miatt nem fogják őket csúfolni. (…) 18 éves korában a gyereknek joga van megváltoztatni, ha nem tetszik neki”
- fogalmazott Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője.
„Amerikában, ha jól tudom úgy van, hogy nincsenek külön fiú és lány nevek, hanem tulajdonképpen minden név unisex. Tök érdekes kérdés, hogy ennek vajon van-e olyan funkciója, hogy a nemiséget elmossa. Ott van például Cameron Diaz, ahol a Cameron nekem férfinév, de ő mégis ezt a nevet vette föl. Érdekes kérdés, hogy milyen hatással van a név a gyerekre. Mikor mi gondolkodtunk a férjemmel, hogy milyen nevet adjunk a kisfiúnknak, akkor én bármilyen nevet mondtam, ő rávágta, hogy „de ezt majd úgy fogják csúfolni, hogy…”. Tehát ha valakit csúfolni akarunk bármi is a neve tudjuk csúfolni, de nyilván egy Karácsonyi Ajándék magas labda”
- mondta Jobbágyi Zsófia, újságíró.
Teljes adás:
HírTV