Rendőrök biztosították a helyszínt egy hete mialatt többen a második világháború budapesti ostromára, pontosabban a budai várból történő kitörésre emlékeztek. Nem véletlenül volt fokozott figyelem. Tavaly az esemény után brutális támadások történtek. Abban az időszakban nyolc áldozatot válogatott kegyetlenséggel támadtak meg. Csak a szerencsén múlt, hogy haláleset nem történt.
Kiderült, a brutális támadás elkövetői az idén is ellentüntetést szervező antifa csoportok tagjai voltak. Sőt, demonstráció volt Ilaria Salis, az egyik vérest támadást elkövető olasz nő mellett is.
Ma az antifa mozgalmak rendszerint úgy jelennek meg, hogy egyesületet alapítanak, de olyan is van, hogy jogi bejegyzés nélkül működnek. Az erőszak azonban előbb-vagy utóbb, de mindig megjelenik. A jelenség pedig jó ideje Magyarországra is begyűrűzött.
A támadásokat rendszerint hosszas tervezés előzi meg. Jellemző, hogy rövid ideig, körülbelül fél percig tartanak az akciók, ezalatt igyekeznek a legnagyobb pusztítást, a legbrutálisabban a legnagyobb sérülést elérni. És ami még fontos, mindig jelentős túlerőben támadnak az egyébként sem erre készülő gyanútlan áldozatra. A budapesti támadáskor is ezt a szabályt követték.
Teljes riport: