A volt vezérkari főnök szerepe nem először helyeződött az előtérbe, ugyanis sajtóinformációk szerint a NATO és EU katonai ülésein ukrán-párti álláspontot képviselt. A megszólalásait pedig a Dicsőség Ukrajnának felkiáltással zárta. A gyanú alapján a Tisza párt és az ukrán titkosszolgálat közötti összekötő kapocs is Ruszin-Szendi Romulusz lehet. Az ezekre irányuló kérdésekre viszont nem adott konkrét választ.
A Magyar Nemzet tényfeltáró cikkében mutatott rá, hogy Ruszin-Szendi Romulusz lehetett az egyik kapocs a hazánkban zajló ukrán befolyásolási tevékenységekben. De felbukkant a történetben egy fegyverbizniszben érdekelt milliárdos nagyvállalkozó, Wéber János is, aki a fegyveriparban épített milliárdos birodalmat, de politikai kapcsolatai is figyelemre méltóak: gyerekkori jóbarátja volt Puch László, az MSZP egykori pénztárnoka. Wéber korábban rendőrségi terrorelhárítóként dolgozott, később pedig egy baloldalhoz köthető üzletember lett, aki itthon már nem, viszont Nyugat-Európában még mindig aktív.
Az eddigi információk alapján így nézhet ki a kapcsolati háló. Magyar Péter házi szakértője Ruszin-Szendi Romulusz, aki a fegyverbizniszben érdekelt Wéber Jánossal tartja a kapcsolatot. Az üzletember révén pedig találkozott H. Istvánnal. A tábornok továbbá feltételezhetően találkozott Tseber Rolanddal, majd utódjával, Mykola Smetankaval.
Teljes riport: