Több demonstráló megdobálta a Fidesz Lendvay utcai székházát a vasárnapi, internetadó elleni tüntetésen. A rendőrség közülük hat embert állított elő. Köztük Rózsa Milánt, a Párbeszéd Magyarországért párt volt aktivistáját, aki korábban a Sándor-palota erkélyét is megmászta, végül már kedden este kiengedték.
„Bevittek csoportos garázdaság vádjával, hogy én dobálóztam és buzdítottam az embereket a székháznak a rombolására, ami természetesen nem történt meg, és még a 72 óra előtt elengedtek, az ügyészség előzetes letartóztatásra nem terjesztett be semmiféle indítványt, a megtekintett bizonyítékok alapján egyik vádat sem tartom alátámasztottnak” – mondta el Rózsa Milán.
Öt társával szemben gyorsított eljárás lefolytatását indítványozta az ügyészség. A szerda reggeli tárgyaláson az ügyész garázdasággal és rongálással vádolta az öt fiatalt. A bíró azonban nem hozott ítéletet.
„A bíróság az összes iratot visszaküldi az ügyésznek arra figyelemmel, hogy a bizonyítási eszközök nem állnak rendelkezésre. A bíróság álláspontja az, hogy itt a székházat ért teljes kárról kell szakvéleményt készíteni. Ennek elkészülte után lehet abban a helyzetben a bíróság, hogy döntsön a cselekmények minősítéséről” – fejtette ki Szokol Attila tanácsvezető bíró.
A büntetőügy így nem gyorsított eljárásban, hanem a büntetőeljárás rendes menetében folytatódik. Az öt gyanúsított közül négyen szabadon távozhattak. Sz. Zoltán első rendű vádlott ellen azonban már korábban is folyt eljárás hasonló ügyek miatt, a vasárnapi tüntetésre pedig a telefon mellett egy gázmaszkot is magával vitt. A székház redőnyét végül puszta kézzel tépte le. Ellene lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el a törvényszék. Nyilatkozni nem akart.
A negyed és ötödrendű vádlott ügyvédje elégedett volt a bíróság döntésével. Magyar György vitatja, hogy tízmillió forintos kár keletkezett volna a székházban. „Hogy itt tízmillió forintos kár keletkezett volna, ezt halottam a médiában, nem tudok ehhez hozzászólni, de hogy a megnyilatkozás szakszerűtlen, az biztos” – fogalmazott.
A Fidesz közleménye szerint a biztosító által lefolytatott szerdai helyszíni szemle alapján elkészült a kárlista. E szerint a székház kerítésének egy részét kidöntötték, a talapzata is sérült, az erkély korlátját és a külső műemléki homlokzatot megrongálták, negyven, többségében hő- és hangszigetelő fóliával ellátott ablakot törtek be, hat redőnyt vertek szét, a betört ablakok pedig a belső berendezésekben és informatikai eszközökben is jelentős kárt okoztak.