A jogerős ítélet szerint a megállapodás nem felelt meg a közérdekűség követelményének. A választott bíróság kimondta azt is, hogy a telekcsere-szerződés semmisségéből következően a Zsidó Világkongresszus elnökének, Ronald S. Laudernek a befektetői csoportja jogszerűen nem építhette volna fel a tervezett kaszinóvárost a Velencei-tó partján. 132 másik település közül választhattak volna helyszínt a régióban, de nem éltek a lehetőséggel, így az állam jogszerűen mondta fel a kaszinó üzemeltetésére kötött koncessziós szerződést.
A washingtoni választott bíróság döntését a magyar állam jogi képviselője ismertette a Hír Televízióval. Lauderék százmilliárd forint kártérítést követeltek Magyarországtól.
„A washingtoni választott bíróság egyértelműen megállapította, hogy a magyar állam minden tekintetben jóhiszeműen és jogszerűen járt el a szerződés kapcsán. Lauderék nagyon sokáig, azaz folyamatosan azt állították a perben, hogy a magyar bírói fórumok nem elfogulatlanul, nem objektíven hoztak ítéletet a sukorói telekcsereügyben. Most, ugye, a washingtoni választott bíróságot semmilyen tekintetben nem kötötte a magyar Kúriának a döntése, tehát ő maga, saját maga jutott ugyanarra az álláspontra, mint a magyar bíróság” – közölte Bártfai Beatrix, a magyar állam jogi képviselője.
Az amerikai–izraeli befektetők 2008 májusában Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnöknek is ismertették terveiket. Az Orbán-kormány viszont nem támogatta a beruházást. A Prágából hazatérő nemzetgazdasági miniszter hangsúlyozta: nem politikai, hanem gazdasági okból nem értettek egyet a kaszinóváros ötletével. Varga Mihály üdvözölte a washingtoni választott bíróság döntését.