2025. 04. 29. Kedd Péter napja
Jelenleg a TV-ben:

Trump

Következik:

Napi aktuális 23:40

Belföld

Sára Botond: jogszerűen és biztonságosan kell működnie a fővárosi önkormányzatnak

Jogszerűen és biztonságosan kell működnie a fővárosi önkormányzatnak - erről beszélt Sára Botond, Budapest főispánja a Facebook-oldalán szerdán közzétett videóban, amelyben hangsúlyozta: a bíróság is megerősítette, hogy törvényellenesen működik a fővárosi önkormányzat.

  • Sára Botond: jogszerűen és biztonságosan kell működnie a fővárosi önkormányzatnak

"Kézhez kaptuk az ítéletet, ami arról szól, hogy mulasztásban van a fővárosi önkormányzat", hiszen továbbra sincsen helyettese Karácsony Gergely főpolgármesternek.

Az ítélet még nem jogerős, 15 napja van bármelyik félnek a fellebbezésre. "Szerintem nincs értelme, hacsak nem cél az időhúzás" - mondta a főispán.

A bíróság ítéletében kötelezi Karácsony Gergelyt, hogy javasoljon a közgyűlési tagok közül magának helyettest, a közgyűlést pedig arra kötelezi, hogy szavazza meg. Minderre az ítélet jogerőre emelkedését követően 30 napon belül sor kell, hogy kerüljön - fűzte hozzá.

"Figyelemmel kísérjük, hogy ezt sikerül-e megoldani" - jegyezte meg a főispán.

Forrás: MTI

Fotó: MTI

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

175 millió forint érkezik Szolnokra

175 millió forint érkezik Szolnokra

Már tényként kezelhető, hogy 175 millió forint forrás érkezik alapvetően közlekedésfejlesztésre, a közvilágítás és a közbiztonság javítására Szolnok város számára a Versenyképes járások program keretében - erről a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára beszélt kedden a Szolnoki Kereszténydemokrata Est előtti sajtótájékoztatón.

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Rapid délutáni friss – Bige, a kitiltó + videó

Rapid délutáni friss – Bige, a kitiltó + videó

A Magyar Nemzet munkatársai már délelőtt beszélgettek arról, hogy milyen változtatásokra készül az Országgyűlés. A döntésekről tömören Czirják ennyit mondott: Egyenlő pályák, egyenlő esélyek. Sokkal többet láthatnak, hallhatnak a Rapid délutáni adásában.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!