A Magyar Nemzet írásából kiderül, hogy a rendkívül szövevényes ügyben miként bukkant fel egy fegyverbizniszben utazó magyar nagyvállalkozó. A Magyar Nemzet cikkében emellett az ukrán befolyásolási törekvések újabb részleteit tárja fel, és bemutatja, hogyan hálózták be a Tisza Pártot az ukrán befolyásoló ügynökök.
A kémkedés gyanúja miatt letartóztatott Holló Istvánról először Kocsis Máté beszélt a nemzetbiztonsági bizottság keddi ülését követően. Mint mondta, az ukrán állampolgárságú férfi ténykedése során közvetlenül tartott kapcsolatot a honvédelmi terület egykori magas rangú vezetőjével, akivel a magyarországi hadiiparral, valamint a Magyar Honvédség hadi készleteivel kapcsolatban folytatott egyeztetéseket, szoros összefüggésben tette ezt az ukrán fegyver- és lőszerigényekkel.
Hozzátette, a férfi magyarországi tevékenysége során az ukrán katonai hírszerzéssel együttműködve Magyarország hadseregének és energetikai rendszerének megismerésére vonatkozó aktív hírszerző tevékenységet folytatott. Hangsúlyozta, kapcsolatrendszerében több ukrán titkosszolgálati, illetve hazai honvédségi és energetikai szektorban releváns személyt azonosítottak.
A Ruszin-Szendi–Wéber–Holló-tengely
Az elmúlt napokban számos háttérbeszélgetést folytattunk, kutakodásunk során egyértelműen kiderült, hogy a Kocsis Máté által említett korábbi magas rangú katonai vezető nem más, mint Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök, aki jelenleg a Tisza Párt szakértőjeként ténykedik. Megerősítést nyert továbbá, hogy a letartóztatásban lévő Holló Istvánnak, csakúgy, mint a hazánkból kémkedés miatt kiutasított Tseber Rolandnak, komoly szerepe volt a Magyarországon zajló ukrán befolyásolási törekvésekben. Az ügyben ugyanakkor felbukkant egy igazi nagyágyú, a fegyverbizniszben érdekelt milliárdos magyar nagyvállalkozó, Wéber János is.
Róla a következőket érdemes tudni. Az elmúlt évek sajtóinformációi és cégügyei Wébert egy vérbeli baloldali milliárdosként írják le. Az 1956-ban született férfi előbb a rendőrség terrorelhárító egységénél szolgált, később vállalkozó lett.
A fegyvergyártásból óriási vagyonra tett szert, mára azonban hazai gazdasági érdekeltségeit jórészt felszámolta, de információink szerint Nyugat-Európában továbbra is aktív. Legismertebb cége a Combat Kereskedelmi Kft. volt, amiből 2010-ben lépett ki. Wébert több szál is fűzte a Magyar Szocialista Párthoz, ezek közül a legfontosabb, hogy gyerekkori jóbarátja volt a párt pénztárnokának és nagy hatalmú emberének, Puch Lászlónak.
De nézzük részletesen, miként alakultak az események Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök, a Tisza Párt jelenlegi szakértője körül!
Ruszin-Szendiék is pártalapításon törték a fejüket
Kezdjük az elején: Ruszin-Szendi 2023 áprilisáig volt vezérkari főnök, ekkor ugyanis kétes ügyletei miatt menesztették posztjáról. Ezt követően kiváló ismerőse, a már említett Wéber János, illetve az üzletember köre arra próbálta rávenni, hogy hozzon létre egy jobboldali pártot. Informátoraink szerint az előkészületek 2023-ban meg is kezdődtek, a tanácskozások pedig a Fegyver- és Gázkészülékgyár (Fég) területén zajlottak.
Forrásaink szerint, a Wéber-féle körhöz tartozik a már ugyancsak említett ukrán Holló István, aki Ruszin-Szendivel is meglehetősen jó, bizalmi viszonyt alakított ki.
Azt, hogy kapcsolatuk kezdete mikorra datálható, nem tudni, ám az egy kormányzati vizsgálatnak köszönhetően egyértelműen kiderült: Ruszin-Szendi, még mint vezérkari főnök, a hivatalos magyar kormányzati állásponttal szembehelyezkedve masszívan ukránbarát vonalat képviselt. Tette ezt úgy, hogy a hivatalos NATO-tanácskozásokról szóló beszámolóit rendre meghamisította, vagyis a magyar kormányzati szereplőket tudatosan megtévesztette. Tény az is, hogy Ruszin-Szendi az elmúlt időszakban kiváló ukrán kapcsolataival kérkedett. Nem kérdés tehát, hogy az általa vezetett párt milyen politikát folytatott volna az Ukrajnát érintő kérdésekben.
A pártalapítást azonban keresztülhúzta Magyar Péter 2024. februári színre lépése. Mint köztudott, ezt követően a magyar belpolitika lényegében a Fidesz holdudvarából kiszakadó, Varga Judit korábbi igazságügyi minisztertől viharos körülmények között elváló Magyar Péterről szólt, aki a Tisza Pártot bekebelezve folyamatosan szívta magához az ellenzéki szimpatizánsokat. A politikai életben zajló folyamatok miatt végül Ruszin-Szendiék elálltak korábbi tervüktől, úgy döntöttek, nincs értelme egy új párt létrehozásának. Ehelyett 2024 novemberében a leváltását nehezen viselő volt vezérkari főnök a Wéber–Holló duó támogatásával bejelentkezett a Tiszánál. Informátoraink szerint Ruszin-Szendivel komoly anyagi források is érkeztek a Magyar Péter pártjához. A pénzt pedig nem más, mint a Wéber-kör biztosította. A megbeszélések eredménye sem maradt el: 2025 februárjában Ruszin-Szendit már a Tisza szakértőjeként mutatta be Magyar Péter a párt kongresszusán.
A teljes cikket ITT érheti el.
Forrás: Magyar Nemzet