,,Nekem a számom, vágod, nigger, fejem felett az átok nem ér el.” – Így indult a hétvégén az RTL új zenés tehetségkutató műsora, amiben egy rapp szám alatt Curtis, kiejtette a nigger szót.
A tévécsatorna a 11 évadot megélt X-Faktort cserélte most le a Voice-ra, amelyben a zsűritagok nem látják a jelölteket csak háttal ülve hallgatják a válogatásra jelentkezőket. A teletext feliratozásán is a „nigger” szó szerepelt a szombat esti műsorban.
A 444.hu megkereste az RTL-t, ahonnan a következőt válaszolták: „Curtis újpesti kötődésű rapperként Budapest IV. kerületéről írta a szöveget, és »négyker«-t rappelt a dalban, és az adásban így is hangzott el. A külsős feliratozó cég szoftverkezelő kollégája sajnos félrehallás miatt elrontotta a feliratot, amiért ezúton is elnézést kérünk.”
A nigger kifejezés azért számít pejoratívnak, mert a használók ezzel a szóval fejezik ki gyűlöletüket vagy lenézésüket az általuk alsóbbrendűnek titulált fekete faj iránt.
A TASZ jogvédő szervezet most mélyen hallgat. A Magyar Nemzet megkeresésére azt válaszolta, „A TASZ jogi szakértelme nem terjed ki a tehetségkutató műsorokban, rapdalokban elhangzó kifejezések értékelésére. Az ügynek megítélésünk szerint nincs szabadságjogi vonatkozása, ezért nem kívánunk állást foglalni”.
Ez azért is érdekes, mert a jogvédő szervezet részletesen értekezik arról, milyen jogi lépéseket lehet tenni, amennyiben gyűlöletbeszédet észlelünk, de kifejtik, ha a gyűlöletbeszéd nem éri el a bűncselekmény szintjét az emberi méltóságot sérti, akkor polgári jogi eszközök állnak rendelkezésre vele szemben.
A szervezet, amely tavaly Soros György alapítványától csaknem 114 millió forintot kapott a tájékoztató cikkében gyűlöletbeszédnek nevezi, hogy Gulyás Gergely a Kormányinfón korábban azt mondta, az LMBTQ-mesekönyv óvodában való használata megvalósíthatja a kiskorú veszélyeztetése bűncselekményét. De a gyűlöletbeszéd kategóriába sorolják azt a kormányplakátot is, amelyen STOP tábla mögött sötét bőrű, leginkább arab etnikai származásúnak kinéző menedékkérők menetelnek.