"Én azt gondolom, hogy ezt a választást mindenképpen meg fogom nyerni, úgyhogy nem gondolkodom ilyen B terveken." - jelentette ki a Karácsony Gergely még csütörtök délután, amikor a Hír Tv arról kérdezte, hogy beül-e a Fővárosi Közgyűlésbe akkor, ha végül nem ő nyeri a főpolgármester-választást. Ő ugyanis nem akarja elismerni az újraszámolás eredményét, ragaszkodik ahhoz, hogy megismételjék a választást.
"Hogyha nincsen megismételt választás, és bárki lesz a főpolgármester a Nemzeti Választási Bizottság szerint, én ehhez úgy tudok hozzáállni, hogy ez a Nemzeti Választási Bizottság álláspontja, és nem a budapestieké." - mondta Karácsony Gergely, főpolgármester.
Később a Partizánnak adott interjújúban azt viszont már nem tudta egyértelműen megmondani, hogy mennyire lesz jogállami és demokratikus, ha az általa követelt új választás elmarad, de az újraszámolás az ő győzelmét erősíti meg.
"Ezt nyilván nekem mérlegelnem kell, hogyha az történik, hogy az újraszámlálás után is engem hirdet ki győztesként az NVB, és a Kúria nem változtatja meg a döntését, és nem ír ki új választást, akkor hogy négy hónap múlva mi szolgálja majd a város kormányzóképességét, meg egyáltalán a demokráciába vetett hit visszaállítását, arra most nem tudok válaszolni." - fogalmazott a főpolgármester.
Az LMP társelnöke közben közösségi oldalán arra hívta fel a figyelmet, hogy összesen négy kerületben nem voltak jelen az ellenzéki delegáltak az érvénytelen szavazatok összegyűjtésénél: a II., a IX., a XIII. és a XV. kerületben, amelyek ellenzéki vezetésűek. Szerinte ott is csak azért nem, mert hiába hívták őket, nem mentek el. Ungár Péter hangsúlyozta, összesen egy kerület szavazókörében derült ki, hogy nem voltak megfelelően kötegelve az érvénytelen szavazatok, mégpedig a III. kerületben, amely szintén ellenzéki vezetésű. A politikus hozzátette: Karácsony Gergely vagy a saját polgármestereit vádolja csalással, vagy egy rendkívül felelőtlen hangulatkeltésbe kezdett.
Eközben kamerák kereszttüzében péntek reggel elkezdődött az érvénytelen szavazatok újraszámlálása a Nemzeti Választási Irodában, ahol már találtak olyan szavazatot, ami mégis érvényes. A szállítóborítékokat kerületenként hozták ki, amelyeket a bizottság tagjainak jelenlétében bontották fel. Ezután ellenőrizték, hogy a boríték lezárt, aláírt állapotban van-e, és a benne lévő érvénytelen szavazólapok megfelelően vannak-e kötegelve.
"Hogyha valamelyik szavazólapon azt találnák, hogy az érvénytelenség helyett ez érvényes szavazólap, akkor a kollégáim pirossal átvezetik a hátuljára, hogy érvényes, a kerületet és a szavazókör számát..." - Nagy Attila leszögezte azt is, ezeket a szavazatokat külön gyűjtik, hogy a Nemzeti Választási Bizottság tagjai meg tudják vizsgálni. Azt már most tudni, hogy találtak érvényes szavazatokat az érénytelennek minősítettek között, de ezek számáról csak a teljes eljárás végén adnak tájékoztatást.