2024. 04. 19. Péntek Emma napja
Jelenleg a TV-ben:

Fidesz-KDNP kampánynyitója

Következik:

Paláver 16:30

Magyar kamuprofilokat törölt a választás előtt a Facebook

Hír TV

2018. április 11., szerda 08:46, frissítve: szerda 12:02

Hamis profilokat távolítottak el a Facebook közösségi oldalról a többi között a magyar parlamenti választások előtt is - közölte a portál alapítója és elnök-vezérigazgatója kedden, kétnapos kongresszusi meghallgatásának első napján. Az amerikai szenátus tagjai azért faggatják, mert kiderült, hogy illetéktelenek is hozzáférhettek a Facebook-felhasználók adataihoz, és ezekkel az adatokkal avatkoztak be a 2016-os amerikai elnökválasztásokba.

Kétnapos szenátusi meghallgatáson vesz részt a Facebook alapító-vezérigazgatója. Zuckerberg többször is elismerte, a Facebook egyik legnagyobb hibája az volt, hogy 2016-ban az amerikai elnökválasztások idején túl lassan reagált az orosz behatolási kísérletekre. Ezért elnézést is kért. Ugyanakkor tagadta, hogy a kétmilliárd felhasználóval rendelkező közösségi oldal monopol helyzetben volna.

Azt gondolom, hogy az emberek többsége, amikor a mi méretünkről beszél arra a kétmilliárd emberre gondol, aki használja a szolgáltatásainkat. Úgy vélem, hogy ez egyik legnagyobb kérdés, amit ma tisztáznunk kell, hogy ennek a kétmilliárd embernek a nagy többsége az Egyesült Államokon kívül él, és azt gondolom, hogy ez valami olyasmi, amire Amerikának büszkének kell lennie. Amikor felhoztam a kínai internetvállalatok kérdését, akkor az szerintem egy valós, igazi stratégiai és versenypiaci veszély, olyasvalami, amivel egy amerikai technológiai intézkedésnek foglalkoznia kell - jelentette ki Mark Zuckerberg.

Az elnök-vezérigazgató megismételte, hogy rengeteg hibát követtek el, de hozzátette, hogy a vállalatnál komoly változások kezdődtek a felelősségvállalás ügyében.

Zuckerberg szerint korábban nem tettek eleget a hátsó szándékkal történő adatfeldolgozás megakadályozásáért, ugyanis egyedül a brit-amerikai Cambridge Analytica vállalat mintegy 87 millió felhasználó profilját dolgozta fel politikai célokra, anélkül, hogy az érintettek tudtak volna róla, vagy engedélyezték volna, mintegy kétmilliárdnyi felhasználó adatait pedig más cégek és adathalászok dolgozták fel. A meghallgatáson később nagy hibának nevezte, hogy a Cambridge Analyticát nem tiltották ki a Facebookról már 2015-ben.

Nem adunk el adatot senkinek. Nem adjuk el őket hirdetőknek és fejlesztőknek sem, amit megengedünk az az, hogy az emberek applikációkra iratkozhassanak fel, és a saját adataikat hozzák. Korábban még a barátaik adatai is ide tartoztak, de már nem, és úgy vélem ez így helyes. Ez egyszerű adatátvitel, annak lehetősége, hogy a saját adatainkat birtokoljuk - mondta Zuckerberg.

Zuckerberg az adatgyűjtési botrányt lezárt ügynek nevezte, és bejelentette, hogy a vállalat bizonyos adatokat és hamis profilokat már törölt, és olyan új alkalmazásokat vezet be, amelyek lehetővé teszik a szigorúbb adatvédelmet, és azt is, hogy a felhasználók maguk kezelhessék profiljukat. Egyúttal azt is közölte, hogy olyan új eszközöket is fejlesztenek, amelyekkel biztosabban és könnyebben azonosíthatják a hamis híreket is. Zuckerberg szerint ilyen, hamis identitású felhasználók nem csupán az idén, novemberben esedékes, úgynevezett félidős amerikai választások előtt bukkantak fel a portálon, hanem megjelentek a magyarországi, brazíliai, mexikói, pakisztáni és indiai voksolások előtt is.

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!