André Goodfriend konkrét neveket továbbra sem árult el, hogy ki az a hat személy, akik ellen beutazási tilalmat rendelt el az Egyesült Államok. A diplomata csak annyit mondott: tisztában van azzal, hogy ahogy az Egyesült Államoknak, úgy Magyarországnak is zéró toleranciát kell hirdetnie a korrupcióval szemben.
„Nem fókuszálnék arra, hogy kik ezek az emberek, hogy hol dolgoznak, ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban belevonna egy olyan beszélgetésbe, ami azzal kapcsolatos, hogy meg kell mondanunk a magyar kormánynak, hogy mit és hogyan kell megvizsgálnia. Ezt nem akarjuk, ezt el szeretnénk kerülni. Mi nem gondoljuk azt, hogy nekünk kell megmondani ezt Magyarországnak. (…) Átadjuk, megadjuk azokat az információkat, amiken keresztül a magyar kormány meg tudja tenni a szükséges lépéseket” – fogalmazott André Goodfriend.
Navracsics Tibor nem kapott figyelmeztetést sem igazságügyi, sem külügyminiszterként az Egyesült Államok részéről a kitiltás okaként megjelölt állítólagos korrupciós ügyekről. A magyar uniós biztos Magyarország élőben című műsorunkban azt mondta: konkrét ügyekben sem érkezett sosem figyelmeztetés.
„Igazságügy-miniszterként sem kaptam soha figyelmeztetést. Azt kell mondani, az amerikai diplomáciától privát beszélgetéseknél olyan jelzéseket kaptam, hogy a magyar államigazgatás és a közigazgatási reform eredményeként érezhető, hogy az államigazgatási ügyintézés a befektetők általi visszajelzésekből adódóan tisztább lett. Olyan jelzéseket én nem kaptam miniszterként, hogy az amerikaiaknak itt konkrét ügyekkel problémáik lettek volna” – fogalmazott a biztos.