"k.. Anyád" - fejezte ki véleményét Péterffy Attila. Pécs polgármestere az után kezdett káromkodni, hogy a közgyűlés tagjai a bizottságok módosító indítványáról döntöttek. Péterffy a voksolást követően még rá is kérdezett a képviselőkre, biztosak abban, hogy jó helyre szavaztak?
Jól látható, hogy Pécs polgármestere bal oldalra tekint, ahol Varga Tamás is ült. A Mi Hazánk képviselője ugyanis a Fidesz javaslatát szavazta meg a bizottsági struktúra felállításánál.
Berényi Zoltán, frakcióvezető, ÖPE: "Polgármester úrnak sajnos nem ez az első esete, emlékeim szerint sem az előd balliberális városvezetők sem engedték meg magunknak, könnyen lehet, hogy ajtük mögött, mikrofonok nélkül mondhatnak dehonesztáló véleményt - másképp beszélgetnek az emberek egy szűkebb körben és másképp egy nyilvánosság előtt - és szerintem egész másképp kellene a pulpituson ülve, megválasztott polgármesterként beszélni ráadásául az ugyanolyan jogon megválasztott képviselőkkel."
A maratoni közgyűlés este 10 óráig tartott Pécsett, ahol többek közt megszavazták az alpolgármestereket is.