Óriási a különbség a nagyvárosi és a vidéken élő magyarok hozzáállása között, ha értékeik védelméről van szó. Míg a kisebb településeken élők megközelítőleg kétharmada biztosítja vagyontárgyait, ez a típusú óvatosság a fővárosban csupán minden hatodik lakosra jellemző – derül ki a Generali Biztosító legújabb felméréséből. A biztosítási ügyeket intézők között többségben vannak a jó anyagi körülmények között élők, hatvan százalékuk aktív munkavállaló, átlagos nettó jövedelmük közel kétszázezer forint. A válaszadók leginkább a lakásügyekben (37 százalék), illetve a megtakarítások területén (28 százalék) szeretnek személyesen egyeztetni biztosítási tanácsadójukkal, míg legkevésbé az autókat érintő szerződések (18 százalék) megkötése előtt szorulnak segítségre.
A reprezentatív kutatásból kiderült, hogy bár egyre nagyobb szeletet hasít ki az online ügyintézés a biztosítási piacon is, a magyarok kétharmada még mindig igényli a személyes tanácsadást, köztük pedig többségben (65 százalék) vannak a kisebb városok és falvak lakói. Ennek részben demográfiai okai vannak, hiszen az ezeken a településeken élők átlagéletkora magasabb.
A felmérés eredményei arra utalnak, hogy a kisvárosokban és falvakban lakók 56 százaléka intézi biztosítási ügyeit tanácsadó bevonásával, miközben ez a szám a megyeszékhelyeken 28 százalék, a fővárosban pedig mindössze 16 százalék. A kelet-magyarországiak esetében kiugró az arány, 41 százalékuk szeret személyre szabott tippeket kapni a biztosítási szerződés megkötését megelőzően. Ráadásul gyökeresen eltér a tanácsadók által betöltött szerep az ország különböző régióiban: a vidéki közösségekben gyakran igazi hírességek a helyi kollégák.