Kíváncsian várták a párt szimpatizánsai, hogy mit tervez Magyar Péter és csapata a jövőre nézve, azonban a kongresszus kezdetekor a párt konkrét tervei helyett egészen más derült ki. A Tisza Párt alelnöke ugyanis elszólta magát: az EP-képviselő szerint azért nem mutatják be a kormányprogramot, mert nem is ők csinálják.
Ma ne azt várjátok, hogy elétek tárunk egy kész kormány programot. Nem nem fogunk elétek tárni, mert nem mi csináljuk
- jelentette ki.
A Fidesz európai parlamenti képviselője közösségi oldalán reagált. Dömötör Csaba azt írta: végre egyetértenek Tarr Zoltánnal valamiben, mégpedig, hogy nem a Tisza Párt írja a saját programját.
A Magyar Péter pedig szombat délután tartotta évértékelő beszédét. A Tisza Párt elnöke az eseményen korábbi ígéretei ellenére egy leváltott NOB-elnökön és a bukott vezérkari főnökön kívül nem mutatott be olyan szereplőket, akik a párt politikusává válhatnának.
A beígért nagy nevek helyett a közvetítésben végig Nagy Ervin színész látszott, aki nemrég még baloldali összefogásról beszélt és a párt nemrég lecserélt operatív vezetőjét, Radnai Márkot mutatták.
Beszédében Magyar Péter többször is üzent a miniszterelnöknek: börtönnel fenyegette Orbán Viktort, miközben épp a Tisza Párt elnöke ellen lopás és garázdaság gyanúja, illetve bennfentes kereskedelem miatt is eljárás indult, de a politikus mentelmi joga mögé bújik.