2025. 02. 27. Csütörtök Ákos, Bátor napja
Jelenleg a TV-ben:

Híradó

Következik:

Radar 17:30

Belföld

Élelmiszer: így szorítja le az árakat a kormány – komplex akcióterv készül

Első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány az infláció és az élelmiszerárak letörésére – közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten.

  • Élelmiszer: így szorítja le az árakat a kormány – komplex akcióterv készül

Gulyás a Kormányinfón kifejtette: a kabinet szerdai ülésén gazdasági helyzetértékelést is meghallgattak Nagy Márton gazdasági minisztertől, ennek része volt az is, hogyan lehet a leghatékonyabban fellépni az áremelkedések ellen. A januári adatok alapján a legveszélyesebb az élelmiszerárak túlzott emelkedése, ami ellen kell fellépni.

Ismertette: első lépésként komplex akciótervvel készül a kormány. A nemzetgazdasági miniszter már tárgyalt az élelmiszerláncok képviselőivel. A komplex akcióterv azt jelentené, hogy bevezetnek piacvédelmi intézkedéseket, profitkorlátozást, és csökkentik az ezen iparágazatban érdekelt cégek bürokratikus terheit.

Arra számítanak, hogy az intézkedéseknek már márciusban lehet eredménye. Ha ez nem így lesz, akkor hatósági árakat vezetnek be – jelentette ki  politikus. Úgy fogalmazott: a kormány álláspontja világos, végső eszközként nyúlnak a hatósági árakhoz, de ha az infláció és különösen az élelmiszerárak megfékezése miatt szükséges, ezt meg fogják tenni.

A kormány mérsékelné az élelmiszeráakat

Mint ismert, Orbán Viktor miniszterelnök a szombati, 26. évértékelőjén megengedhetetlennek nevezte, hogy kereskedők és az áruházak az elmúlt időszakban jelentősen emelték bizonyos alapvető élelmiszerek árát.

Orbán emiatt utasította Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, hogy állapodjon meg a kereskedelmi láncok képviselőivel, és állítsák meg a drágulást. „Ha szép szóval nem megy, akkor majd megy hatósági árral” – nyomatékosította a kormány, majd hozzátette: ha az sem lesz elég, akkor a kereskedelmi haszon mértékét is korlátozni fogják.

Nagy Márton a héten egyeztetett a beszállítókkal és a kereskedőkkel. Nagy leszögezte: ha nem sikerül a kereskedőknek és a beszállítóknak közösen az árakat csökkentenie, akkor a kabinetnek nincs más választása, minthogy direkt módon beavatkozzon az árakba, akár hatósági árral.

Forrás: Világgazdaság

Fotó: Canva

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!