Témakörönként vitatták meg a főváros helyzetét a budapesti főpolgármester-jelöltek. A vitát a Liberálisok jelöltje kezdte, aki azt mondta: azért indul a választáson, hogy a cserbenhagyott baloldali szavazóknak is legyen képviselete. „Mert ne áltassuk magunkat. A baloldali pártok az elejétől kezdve feltartott kézzel nézik, ahogy Tarlós és a Fidesz letarolja Budapestet. Én azért vagyok itt, hogy ennek ellenzéke legyen. Én szolgálni a budapestieket és nem a kormányt akarom” – mondta Bodnár Zoltán.
Bokros Lajos ismét kifejtette, hogy Budapest főpolgármestereként a demokrácia helyreállításán dolgozna. Emellett azért maradna ideje a város vezetésére is, azt viszont tagadta, hogy tervei között szerepelne az ingatlanadó bevezetése, helyette üreslakás-adót vezetne be. A megszorítócsomagjáról ismert politikus közgazdasági tanácsokkal is ellátta jelölttársait. „Kicsit úgy érzem magam, mint egy kommunista vitán, ahol senki nem meri megmondani azt, hogyha valamit nyújtunk a társadalomnak, akkor annak van költsége. És azt különösen furcsállom, hogy tanult barátom, Bodnár Zoltán, aki bankban is dolgozott, tehát ismeri a költségkalkuláció szabályait, hogy költség az, amit annak elszámolok” – mondta Bokros Lajos.
A jobbikos Staudt Gábor, aki már 2010-ben is ringbe szállt a főpolgármesteri székért, főként a közbiztonság javítása terén tenne lépéseket. Felvetette például a kényszernevelés alkalmazását, ezt azonban mindegyik vetélytársa elítélte. Staudt szerint azon hajléktalanok ellen, akik nem fogadják el a segítséget, rendészeti eszközökkel is fel kellene lépni. De vannak tervei a közlekedés javítására is. „Megállítanánk a buszjáratok kiszerveztetését és a BKV privatizációját, ez egy nagyon fontos dolog. Magyar járműveket vásárolnánk, vagy részben magyar járműveket, ezt az elmúlt időszakban nem láthattuk Budapesten. A BKV-jegyek és -bérletek áfaösszegét 5 százalékra csökkentenénk” – mondta Staudt Gábor.
Az LMP-s Csárdi Antal, aki civilben a Vásárcsarnok zöldségese, hosszú távú megoldást kíván találni a város problémáira, amiben az államnak is szerepet kellene vállalnia. A közbiztonságot önkormányzati őrség létrehozásával javítaná. „Valódi kapcsolat alapján működik ez a kapcsolati szint, ez a valódi kapcsolat pedig azt eredményezi, hogy a rendőrség nem csak büntet. Nem azzal van elfoglalva kizárólag, hogy gyorshajtást mér, hanem valóban segít, és valóban szolgál és véd” – mondta Csárdi Antal.
Az öt budapesti főpolgármester-jelölt közül egyedül Tarlós István hagyta ki a pénteki rendezvényt. A hivatalban lévő főpolgármester értelmetlen feleselgetésnek nevezte a vitát, ami szerinte csak a nagyotmondásról szól.