Müller Cecília a díjátadót követően a Magyar Nemzetnek elmondta, az elmúlt időszak olyan kötelességként nehezedett az operatív törzsre, hogy nem is gondolkodtak azon, hogy mennyit bírnak, csak tudták: tenni kell a dolgukat.
Nyertünk két hónapot Vuhanhoz képest, de épp az volt az az idő, amit meg kellett ragadni és cselekedni, így nem gondolkodtunk azon, hogy éjjel van vagy nappal, esetleg hétvége
– fogalmazott.
A tisztifőorvos asszony szerint a napi tájékoztatók szükségesek voltak ahhoz, hogy az ország a megfelelő forrásból tájékozódjon, de ezek lezárultával sincs vége a munkának, hiszen ez csak egy kis szelete volt a napi feladatoknak.
Az operatív törzs nagy előnye, hogy mindenki részt vett benne, sőt, szorosan együttműködött, akinek szerepe volt a járvány visszaszorításában: az összefogás is segített abban, hogy kedvezően alakult a helyzet Magyarországon
– tette hozzá.
Az őt ért támadásokról Müller Cecília azt mondta, korábban zavarták, bántották ezek, de ebben az intenzív időszakban – az imáknak köszönhetően is – leperegtek róla. A Szent Adalbertről (az esztergomi egyházmegye védőszentjéről, aki megkeresztelte Szent Istvánt) elnevezett díj odaítéléséről ellenszavazat nélkül döntött a KÉSZ elnöksége.
A Szent Adalbert-díjat a KÉSZ 2011-ben adta át először, akkor Járóka Lívia európai parlamenti képviselőnek, azóta pedig mások mellett Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, Velkey György orvos, az MRE Bethesda Gyermekkórház főigazgatója is megkapta az elismerést.