Napindító 09:30

Már biztosan nem lesz döntős a magyar válogatott

Hír TV

2018. április 7., szombat 11:44, frissítve: szombat 11:49

Vereséget szenvedett második csoportmeccsén a magyar férfivízilabda-válogatott az Európa-kupa szuperdöntőjében. Märcz Tamás együttese 10-5-re kapott ki Olaszországtól – és mivel a csoport másik meccsén a spanyolok legyőzték a görögöket, eldőlt, hogy a mieink már biztosan nem végezhetnek a csoport élén, vagyis nem játszhatnak döntőt.

Eredmény, Ek-szuperdöntő, 2. nap, A csoport:
Olaszország–Magyarország 10-5 (1-0, 4-1, 2-2, 3-2)
A magyar csapat gólszerzői: Manhercz 2, Zalánki, Jansik Sz., Bedő 1

A magyarok a csütörtöki nyitónapon ötször egyenlítve döntetlent játszottak a görögökkel, az olaszok pedig némi meglepetésre nagyon simán, 11-4-re kikaptak a spanyoloktól.

Szombaton 20.30-tól a spanyol válogatott lesz az ellenfél.

A két csoport első helyezettje a döntőben találkozik egymással, a másodikok a bronzmérkőzésen csapnak össze, a harmadikok az ötödik, a negyedikek a hetedik helyért játszanak majd.