Hazahúzó 01:00

Kiesett a világelső, Garcia bravúros továbbjutása

Hír TV

2017. október 27., péntek 18:03, frissítve: péntek 22:52

Kialakult az elődöntő mezőnye a női teniszezők Szingapúrban zajló világbajnokságán. A tornán a világranglista első nyolc helyezettje vesz részt két négyes csoportra osztva.

Véget értek a csoportküzdelmek a Szingapúrban zajló WTA-vb-n. Bár a cseh Pliskova 6:3, 6:1 arányban kikapott utolsó csoportmeccsén a lett Ostapenkótól, így is a Fehér csoport első helyén végzett, köszönhetően annak, hogy az előző két találkozóján győzni tudott.

A csoport másik összecsapásán Venus Williams és Gabrine Muguruza abban a tudatban lépett pályára, hogy amelyikük nyer, az továbbjut. Ez végül az amerikainak sikerült, akik 7:5, 6:4 arányban múlták felül spanyol riválisukat.

A Vörös Csoportban a francia Garcia úgy tudott fordítani a dán Wozniacki ellen, hogy az első szettet 6:0-ra elbukta. A második játszmát 6:3-mal húzta be, míg a mindent eldöntő harmadik felvonásban 7:5-re győzött. Wozniacki a vereség ellenére továbbjutott az elődöntőbe.

És mint kiderült, Garcia győzelmének köszönhetően a csoport élén végzett, mivel a másik meccsen a világelső Simona Halep 6:3, 6:4 arányú vereséget szenvedett az ukrán Svitolinától.

Eredmények:
Vörös csoport, 3. forduló:
Jelina Szvitolina (ukrán, 4.) – Simona Halep (román, 1.) 6:3, 6:4
Caroline Garcia (francia, 8.) – Caroline Wozniacki (dán, 6.) 0:6, 6:3, 7:5

A csoport végeredménye: 1. Garcia 2 győzelem/1 vereség, 2. Wozniacki 2/1, 3. Szvitolina 1/2, 4. Halep 1/2

Fehér-csoport:
Venus Williams (amerikai, 5.) – Garbine Muguruza (spanyol, 2.) 7:5, 6:4
Jelena Ostapenko (lett, 7.) – Karolina Pliskova (cseh, 3.) 6:3, 6:1
A csoport végeredménye: 1. Pliskova 2 győzelem/1 vereség (4-2), 2. Williams 2/1 (4-3), 3. Muguruza 1/2 (2-4), 4. Ostapenko 1/2 (3-4)