Radar

Óriási bajban Messiék, a horvátok a kiesés szélére sodorták Argentínát

Hír TV

2018. június 21., csütörtök 21:52, frissítve: péntek 09:38

Továbbra sem megy Argentínának az oroszországi labdarúgó világbajnokságon. Lionel Messiék az Izland elleni döntetlen után, nagyon simán, 3-0-ra kikaptak Horvátországtól. Caballero kapus hibáját követően Rebic szerezte meg a vezetést az 53. perben.

Luka Modric a 80. percben pedig egy gyönyörű lövéssel duplázta meg csapat előnyét. A pontra az i-t Rakitic tette fel a hosszabbításban, beállítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

A horvátok magabiztosan vezetik a D csoportot. Argentínának még van esélye van továbbjutni, de ez a többi mérkőzés kimenetelétől is függ.

Franciaország a minimumot hozva, 1-0-ra győzött Peru ellen a C csoportban. A mérkőzés egyetlen gólját Kylian Mbappé szerezte, aki ezzel a francia labdarúgás legfiatalabb vb-gólszerzője lett.

1-1-es döntetlent hozott a Dánia–Ausztrália mérkőzés a C csoport másik meccsén. Erikssen már a 7. percben vezetéshez juttatta a dánokat.

Ausztrália azonban, csakúgy mint a franciák ellen, büntetőből egyenlített – a videóbíró segítségével ítéltek 11-est, ami Jedinak értékesített.

A C csoport állása:
1. Franciaország 6 pont (gólkülönbség: 3-1), 2. Dánia 4 (2-1), 3. Ausztrália 1 (2-3), 4. Peru 0 (0-2)

(Fotó: twitter.com)