2024. 05. 17. Péntek Paszkál napja

Napi aktuális

Komment 06:00

Vb: döntőben a címvédő magyar kajakpárosok

Mindkét címvédő magyar kajakpáros bejutott a döntőbe 200 méteren a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

• Vb: döntőben a címvédő magyar kajakpárosok

A csütörtök délutáni előfutamokban a férfiaknál és nőknél is az első három hely ért finálét. Az egyformán 21 éves Balaska Márk és Birkás Balázs alkotta kettős nagyszerűen kapta el a rajtot, és a folytatásban is jól mentek, de nem annyira, mint az oroszok, akik végül hét századmásodperccel eléjük kerültek.

„Nagyon jól jöttünk ki a rajtból, de utána sajnos technikailag nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk. Egy hasonlattal élve: hatos sebességi fokozat helyett csak négyesben mentünk” – értékelt a két versenyző.

A nők hasonló számában Hagymási Réka és Szabó Ágnes nagy csata után harmadikként ért célba a németek és az új-zélandiak mögött, így ők is készülhetnek a szombati fináléra.

A kenus Balla Virágnak nem volt lehetősége megspórolni a középfutamot C-1 200 méteren, az új olimpiai számban, mert a 30 nevező miatt itt nem lehetett egyből bejutni a döntőbe, de azért a biztonság kedvéért ő megnyerte a futamát, mégpedig könnyedén.

Ezer méteren előbb a kenus Bodonyi Andrásnak, majd névrokonának, a kajakos Bodonyi Dórának szoríthattak a magyarok. Előbbi remekül versenyzett ugyan, de a brazilok világbajnokával, az olimpiai ezüstérmes Isaquias Dos Santosszal nem bírt, így hiába lett második, szombaton délelőtt a középfutamban is vízre kell szállnia. Női K-1 1000 méteren az előfutam első helye szintén egyenes ági döntőbe kerülést ért, és Bodonyi Dóra, aki tavaly Európa-bajnokságot nyert ebben a számban, élt is a lehetőséggel olyannyira, hogy két hajóhosszt vert riválisaira, azaz ő pénteken már éremért szállhat vízre.

A délután egyetlen 500 méteres számának első előfutamában a magyar kenunégyes - Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál és Takács Mihály - utolsóként zárt az öt hajót számláló mezőnyben, így pénteken a középfutamban folytatja szereplését.

A döntőket pénteken, szombaton és vasárnap rendezik a vb-n, az első finálés napon nyolc éremcsatára kerül sor.