Szigorúan titkos - Magyarország a Varsói szerződésben

Európai Híradó 04:00

Új női bajnokot avattak a US Openen

2017. szeptember 10., vasárnap 09:37, frissítve: vasárnap 20:04

Az amerikai Sloane Stephens nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, miután a döntőben meglepően simán, 6:3, 6:0 arányban legyőzte honfitársát, a 15. helyen kiemelt Madison Keyst.

Már az első szettben is csak a világranglista 83. helyén álló Stephens tudta elnyerni ellenfele adogatójátékát, és mivel ez 2:2-nél és 5:3-nál is sikerült neki, meglepően simán vezetést szerzett. A második felvonás már teljesen egyoldalú volt, így a találkozó egy óra után véget ért.

Mindkét játékos először jutott Grand Slam-torna döntőjébe. A 24 éves Sloane Stephens eddig négyszer került WTA-torna fináléjába, és mindet megnyerte. Eddigi legjobb eredménye Grand Slam-tornán a 2013-as ausztrál nyílt bajnokság elődöntője, a US Openen pedig a negyedik fordulóba jutás volt. Az idén Melbourne-ben és a Roland Garroson nem indult, Wimbledonban pedig az első fordulóban búcsúzott.

(Fotó: Topbet.eu)